Teatr z serca lasu – leśnicy aktorami

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 14:00
Pracownicy Nadleśnictwa Pułtusk po godzinach są aktorami. Założyli amatorski Teatr Pod Dębem, który od ponad pięciu lat z powodzeniem prezentuje się na scenie w Pułtusku i w całym kraju.
Zamek biskupi w Pułtusk. To tam przez rok adaptują się do warunków polskich repatrianci z Kazachstanu
Zamek biskupi w Pułtusk. To tam przez rok adaptują się do warunków polskich repatrianci z KazachstanuFoto: Jędrycha/Wikipedia CC-ASA 3.0

Teatr pod Dębem powstał w 2015 roku i początkowo tworzyło go pięć osób, pracowników nadleśnictwa. Impulsem był projekt "Tradycje teatralne Pułtuska" odwołujący się do bogatych tradycji teatralnych miasta, zrealizowany i kontynuowany do dziś przez Miejskie Centrum Kultury i Sztuki. 


Posłuchaj
04:28 2020_10_22 13_42_49_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 Amatorski Teatr Pod Dębem (Trójka do trzeciej)

Obecnie w Teatrze Pod Dębem działa 16 osób: część z nich jest terenowymi leśnikami, część pracuje w biurze nadleśnictwa. – Najtrudniejsze było przełamanie strachu przed wejściem na scenę i występami przed widownią. I przed kolegami, bo to jakby się występowało przed rodziną – mówi Anna Sokalska, od początku zaangażowana w ten pomysł.

Dzisiaj odbywa się finał projektu "Tradycje teatralne Pułtuska VI" w ramach którego po godz. 18 na kanale YouTube MCKiS Pułtusk można m.in. obejrzeć przedstawienie "Baryłeczka" Teatru Pod Dębem. Czy leśnicy aktorzy wygrają tegoroczny konkurs? Dowiemy się tego ok. godz. 20.

Impresja z Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkurs PTA-K 2017

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Gość: Anna Sokalska (Nadleśnictwo Pułtusk)
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 13.42

pr

Czytaj także

Radom: Festiwal Gombrowiczowski w czasach zarazy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 12:30
Tydzień ze spektaklami Witolda Gombrowicza w wykonaniu kilkunastu grup teatralnych. To wszystko na scenie Teatru Powszechnego w Radomiu, gdzie rusza XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animacja kultury w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:00
Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu gości X Ogólnopolską Giełdę Projektów. W tym roku spotkanie animatorów kultury z całej Polski odbywa się na żywo i online. Ten drugi sposób wybrała większość uczestników. Nic dziwnego, skoro hasło przewodnie brzmi "Animacja w sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Agonia": koniec świata wiejskich muzyków

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 13:00
Pokazywana podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego "Agonia" Tomasza Knittla reprezentuje Polskę w Międzynarodowym Konkursie Filmowym. Czy ta opowieść o odchodzącym świecie wiejskich muzyków ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń