Myszart: mysz, która była Mozartem

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 12:00
Komiks już dawno przestał być traktowany jak publikacje pośledniej kategorii i stał się docenianą dziedziną sztuki. Ba, z powodzeniem jest wykorzystywany także np. w edukacji. Dzisiaj - równie chętnie jak dzieci - po komiksy sięgają również dorośli. "Myszart" jest dziełem dla wszystkich pokoleń.
Komiks Myszart Thierryego Joora i Gradimira Smudji ukazał się 11 marca 2020 roku nakładem wydawnictwa Egmont
Komiks "Myszart" Thierry'ego Joora i Gradimira Smudji ukazał się 11 marca 2020 roku nakładem wydawnictwa EgmontFoto: mat. promocyjne

"Myszart" to komiks, którego bohaterem jest mysz personifikująca Wolfganga Amadeusza Mozarta. Opowiada sympatyczną historię, którą mogą czytać zarówno młodzi czytelnicy, jak i starsi fani komiksu i muzyki.


Posłuchaj
02:57 2020_11_02 11_25_30_Trojka_do_trzeciej.mp3 Mysia gwiazda muzyki (Trójka do trzeciej)

Autorem ilustracji jest Gradymir Smudja, ceniony ilustrator, który wykonał już kilka komiksów dla dorosłych, m.in. komiksową historię muzyki. Jego styl jest realistyczny, ale zarazem lekko przetworzony. W przeciwieństwie do dominującej obecnie ilustracji uproszczonej on rysuje jak przed laty: bogato, ze szczegółami. 

"Myszart" jest więc cudownie plastyczną opowieścią z jednej strony mogącą przybliżyć dzieciakom historię muzyki, ale z drugiej - dającą im kontakt ze sztuką komiksu na najwyższym poziomie. A dla dorosłego przeglądanie tych plansz z pewnością będzie fantastycznym przeżyciem.

Myszart - Arcydzieło wśród komiksów!/YouTube Dzieciaki Testują

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Majewski
Autorka materiału reporterskiego: Wioletta Myszkowska
Data emisji: 2.11.2020
Godzina emisji: 11.25

pr

Czytaj także

Komiksy przy muzycznym odpoczynku

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 13:30
Koniec majówki to idealny czas na odpoczynek, ale przed czym? Chodzi o minione premiery filmowe, ale również te, które dopiero przed nami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto fanów komiksu i graczy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 13:15
Jak co roku o tej porze w "ABC popkultury" pojawia się Łódź, a konkretnie odbywający się tam już po raz 29. Festiwal Komiksu i Gier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gry wideo: medium nieznane i niedoceniane

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:00
O czym i w jaki sposób opowiadają współczesne gry wideo? Czy rzeczywiście propagują przemoc? Czy naprawdę są zbliżone do filmów - a może jednak do teatru i sztuk performatywnych? Na te i wiele innych pytań odpowiada projekt edukacyjny "Spacją się skacze", który rusza właśnie w śląskim klubie Drzwi Zwane Koniem.
rozwiń zwiń