34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia" tym razem na monitorach komputerów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 12:55
W Lublinie rozpoczyna się 34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia". Ten legendarny, odbywający się w dniach 6-7 listopada festiwal od lat niezmiennie jest świętem wszystkich miłośników pięknego słowa i dobrej muzyki. Tegoroczna edycja będzie jednak wyglądała inaczej niż poprzednie, bo w całości została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej.
34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia
34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia"Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
03:36 2020_11_06 11_32_18_Trojka_do_trzeciej_bakcynalia.mp3 Piosenka studencka wiecznie żywa. 34. "Bakcynalia" tylko w wersji online (Trójka do trzeciej)

 

W programie m.in. występ laureata poprzedniej edycji – grupy Grzane Wino oraz zespołów Pod Strzechą i Mikroklimat, a także Piotra Bakala, który zaprezentuje pieśni ze swojej najnowszej płyty ''Było, co było''. Koncert finałowy zakończy grupa U Studni.

– Nazywam tych wykonawców Dream Teamem, bo chociaż formalnie istnieją od 2012 roku, to od lat 90. tworzyli wiele zespołów, choćby Stare Dobre Małżeństwo. Poznamy również laureatów tegorocznego konkursu, który z powodu pandemii odbywał się wyłącznie online, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się już ich usłyszeć na żywo. Zapraszamy wszystkich przed monitory komputerów – mówiła koordynatorka festiwalu Agnieszka Matecka-Skrzypek.


Droga Publiczności, przeniesienie festiwalu do rzeczywistości wirtualnej nie oznacza, że rezygnujemy z możliwości...

Opublikowany przez Bakcynalia Epidemia Piosenki Turystycznej Czwartek, 5 listopada 2020

Z kolei w sobotę 7 listopada w Lublinie rozpoczyna się 24. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Tu oczywiście także zaszły zmiany we wcześniej planowanym programie. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia spektakli w internecie.

– Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi widzowie mogli czerpać jak najwięcej przyjemności i nowych doświadczeń. Postawiliśmy większy akcent na prezentację polskich artystów. Artyści przyjadą do Lublina zatańczyć spektakle, które następnie będziemy streamowali online – opowiada reprezentujący Centrum Kultury w Lublinie Konrad Kurowski.

24. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie potrwa do 15 listopada.

XXXIII Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”/TV UMCS

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Firan
Autorka materiału reporterskiego: Paulina Superczyńska (Radio Lublin)
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 11.32

kr

Czytaj także

Rusza 10. edycja festiwalu Ars Independent

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:00
Festiwal koncentruje się na młodych, debiutujących artystach sztuk multimedialnych. W dniach 24-26 września w katowickim Mieście Ogrodów nie zabraknie więc różnorodnych filmów, animacji, gier wideo i wideoklipów!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gry wideo: medium nieznane i niedoceniane

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:00
O czym i w jaki sposób opowiadają współczesne gry wideo? Czy rzeczywiście propagują przemoc? Czy naprawdę są zbliżone do filmów - a może jednak do teatru i sztuk performatywnych? Na te i wiele innych pytań odpowiada projekt edukacyjny "Spacją się skacze", który rusza właśnie w śląskim klubie Drzwi Zwane Koniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myszart: mysz, która była Mozartem

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 12:00
Komiks już dawno przestał być traktowany jak publikacje pośledniej kategorii i stał się docenianą dziedziną sztuki. Ba, z powodzeniem jest wykorzystywany także np. w edukacji. Dzisiaj - równie chętnie jak dzieci - po komiksy sięgają również dorośli. "Myszart" jest dziełem dla wszystkich pokoleń.
rozwiń zwiń