Ukraina w centrum Lublina

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 12:00
Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza od lat zajmuje się popularyzacją kultury terenów przygranicznych. Właśnie zaczęła się 13. edycja organizowanego przez nią festiwalu Ukraina w Centrum Lublina. W tym roku po raz pierwszy w wersji online. 34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia" tym razem na monitorach komputerów.
Zamek Lubelski, zdj. ilustracyjne
Zamek Lubelski, zdj. ilustracyjneFoto: Mariana Kril

Bakcynalia 2020 1200.jpg
34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia" tym razem na monitorach komputerów

Ideą festiwalu jest przede wszystkim budowanie pozytywnych wzajemnych relacji oraz przybliżanie publiczności szeroko rozumianej kultury ukraińskiej. –Chodzi przede wszystkim o budowanie mostów między polskim a ukraińskim narodem – mówi reprezentująca organizatorów Anna Tyniec.


Posłuchaj
02:47 2020_11_18 11_46_16_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 W Lublinie zaczął się 13. festiwal Ukraina w Centrum Lublina (Trójka do trzeciej)

W tegorocznym programie każdy znajdzie coś dla siebie. – Zaprezentowane zostaną dwa projekty: "Płomień braterstwa" oraz "1920. Pamięć w czasie zarazy" – opowiada Anna Tyniec. – Planowane są również koncerty, warsztaty oraz spotkania z ciekawymi gośćmi – dodaje. 

Słowo od Ambasadora Ukrainy w RP/YouTube Ukraina w Centrum Lublin

Festiwal potrwa do niedzieli, a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Paulina Superczyńska
Data emisji: 18.11.2020
Godzina emisji: 11.46

pr

Czytaj także

Kultura ludowa teraz także w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:30
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi planował organizację kilku jesiennych spotkań promujących kulturę ludową. Niestety, sytuacja epidemiczna wymusiła drastyczną modyfikację pierwotnych zamierzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Księżycowe Granie": koncerty w górskich schroniskach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 12:45
Z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych wiele wydarzeń kulturalnych odbywa się wirtualnie. Tak też jest z rozpoczętym zaraz po wakacjach cyklem koncertów "Księżycowe Granie". Mimo to, a może właśnie dlatego, cieszą się one wielką popularnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 scen z życia żuka na lubelskim muralu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:45
W Lublinie powstał mural upamiętniający Fabrykę Samochodów Ciężarowych. Na 83 metrach muru krakowski artysta Olaf Cirut namalował produkowane w tej fabryce legendarne żuki, lubliny, a nawet skoty.
rozwiń zwiń