Ferie śpiewających sióstr. Ala i Ola Tracz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 12:40
Jednymi z bohaterek pierwszego dnia "Ferii z Trójką" były tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior i laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, 10-letnia Ala Tracz oraz 15-letnia Ola Tracz znana z telewizyjnego talent show "The Voice Kids". Mimo pięcioletniej różnicy wieku siostry łączy bardzo wiele – talent, zainteresowania, a przede wszystkim scena.
Ala i Ola Tracz
Ala i Ola TraczFoto: PAP/Leszek Szymański

Ferie 1200x660_3.jpg
Spędź ferie zimowe z Polskim Radiem!

Listopad i grudzień były dla Ali Tracz wyjątkowo pracowite – na tegorocznej edycji Eurowizji Junior reprezentowała Polskę utworem "I'll Be Standing", a na emitowanym w Telewizji Polskiej, świątecznym koncercie "Uwierz w Świętego Mikołaja" zaśpiewała utwór "Prezent na te święta", czyli polską wersję hitu Mariah Carey "All I Want for Christmas Is You". Dlatego w czasie ferii razem z siostrą oddadzą się przede wszystkim odpoczynkowi.


Posłuchaj
05:05 2021_01_04-12-32-21_Ferie_z_Trojka.mp3 Jak spędzają ferie Ala i Ola Tracz? (Ferie z Trójką)

 

– Staramy się troszkę odpocząć, ale też śpiewamy dużo w domu. Pod choinkę dostałyśmy ukulele, więc będziemy uczyć się na nim grać przez ferie. Spędzimy też trochę czasu z rodziną – zdradziła Ala. 


shutterstock dzieci kompueter 1200 .jpg
Ferie z Trójką. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

Ala i Ola śpiewają razem nie tylko na scenie. Jak przyznały, jest to ich ulubiona wspólna czynność, a śpiewają właściwie wszystko, co wpadnie im w ucho. Czym chętnie się zajmują poza muzyką? 

– Czasem gotujemy i rysujemy. Ostatnio bardzo polubiłam jazdę konną – powiedziała młodsza z sióstr. – Też lubię rysować, ale zdecydowanie na pierwszym miejscu jest spanie – dodała Ola.


Ala & Ola Tracz - Święta To Radości Czas (Official Video)/Ala & Ola Tracz Official

***

Tytuł audycji: Ferie z Trójką
Prowadzi: Piotr Łodej
Goście: Ala Tracz i Ola Tracz (wokalistki, uczestniczki programu The Voice Kids)
Data emisji: 04.01.2020
Godzina emisji: 12.29

kr

Czytaj także

"Zima z Radiem". Spędź ferie z Programem 1 Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 10:34
Ferie zimowe 2021 są inne niż wszystkie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Polskie Radio, uwzględniając oczekiwania swoich Słuchaczy, przygotowało na ten czas bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczniowie rozpoczęli ferie. Spędzą je inaczej niż w poprzednich latach

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 03:44
W związku z pandemią koronawirusa w tym roku zimowa przerwa od nauki odbywa się w tym samym czasie dla wszystkich. Ze względu na wprowadzone ograniczenia uczniowie spędzą ferie inaczej niż zwykle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cykl na ferie. Muzyka, która inspiruje. "Granda" Moniki Brodki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 12:36
Ferie to świetny czas, by - zamiast siedzieć na kanapie - zainspirować się i tworzyć muzykę. - Świetną inspiracją może być twórczość Moniki Brodki. Dziesięć lat temu światło ujrzał chyba najważniejszy album w jej dorobku, czyli "Granda" - mówił Damian Sikorski. 
rozwiń zwiń