Młoda wokalistka i duża trema. Carla Fernandes w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 11:40
W jej żyłach płynie hiszpańska i portugalska krew, mieszka w Polsce i śpiewa po angielsku – gościem piątego wydania cyklu "Ferie z Trójką" była Carla Fernandes – wokalistka telewidzom znana z programu "The Voice Kids", która opowiedziała o tym, co czuje, gdy stoi na wielkiej scenie i jak radzi sobie ze sceniczną tremą.
Carla Fernandes
Carla FernandesFoto: PAP/TVP/Jan Bogacz

Jak przyznała 17-latka, mimo że w ostatnich miesiącach występuje nieco rzadziej, koncerty, które udało jej się zagrać, były "jedną z najwspanialszych rzeczy, jakich doświadczyła w życiu". To nie oznacza jednak, że uczucie stresu przed wyjściem do publiczności jest jej obce.

– Przed wejściem na scenę jestem bardzo zestresowana. Próbuję kompletnie odciąć się od świata i być w swoim własnym. Jeszcze na backstage'u proszę swoich bliskich, żeby mnie przytulili. Jednak kiedy już jestem na scenie, trema mija po kilku pierwszych dźwiękach. Jestem zachwycona widokiem ludzi przed sceną, którzy słuchają i śpiewają – mówiła Carla Fernandes.


Carla _1200.jpg
Zobacz wywiady z Carlą Fernandes. WIDEO

Posłuchaj
11:42 2021_01_08 12-28-28_Trojka_do_trzeciej_ferie_z_trojka.mp3 Cala Fernandes i jej sposoby na sceniczną tremę (Trójka do trzeciej – Ferie z Trójką)

 

Mimo młodego wieku wokalistka zebrała już nieco scenicznych doświadczeń. Jakie są jej rady dla rówieśników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w śpiewaniu, ale się wstydzą? 

– Też kiedyś się bałam i nie chciałam występować przed szereg. Bałam się, że ludzie mnie wyśmieją i moja samoocena spadnie. Warto po prostu próbować, dużo ćwiczyć i nagromadzić jak najwięcej występów, żeby walczyć z tym stresem – zachęcała Carla. – Kiedyś słyszałam, że trzeba zaprzyjaźnić się z tremą, tak żeby trema nam pomagała, a nie przeszkadzała – dodała. 

Carla Fernandes - Jungle/Carla Fernandes

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej – Ferie z Trójką
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Carla Fernandes (wokalistka, uczestniczka programu The Voice Kids)
Data emisji: 8.01.2021
Godzina emisji: 11.28

kr

Czytaj także

Ferie online w królewskich zamkach

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 12:15
Pierwsze dni nowego 2021 roku, to doskonały czas, aby się zastanowić, co nas czeka w nadchodzących miesiącach. A w najbliższych dniach? Od poniedziałku dorośli wracają do pracy, a dzieci mają ferie. To dla nich Anna Popek ma świetną propozycję, jak spędzić wolny czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie śpiewających sióstr. Ala i Ola Tracz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 12:40
Jednymi z bohaterek pierwszego dnia "Ferii z Trójką" były tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior i laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, 10-letnia Ala Tracz oraz 15-letnia Ola Tracz znana z telewizyjnego talent show "The Voice Kids". Mimo pięcioletniej różnicy wieku siostry łączy bardzo wiele – talent, zainteresowania, a przede wszystkim scena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wesołe ferie z pierogami i pomocą

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 12:45
Wtorkowym gościem "Ferii z Trójką" jest Michał Kaczmarek, piosenkarz popowy i jazzowy, laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowiańskiej "Słowiański Bazar". Karierę muzyczną zaczął w wieku sześciu lat, zdobywając wraz z Kapelą Folkową Grand Prix Festiwalu Piosenki Turystycznej w Ostrzeszowie.
rozwiń zwiń