Na panczenach po olimpijskie medale

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 15:00
Mistrzowska lekcja WF z medalistą igrzysk olimpijskich to jedna z atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Muzeum Sportu i Turystyki w ramach zajęć online w drugim tygodniu ferii. Tym razem poprowadzi ją Luiza Złotkowska, brązowa medalistka IO w Vancouver (2010) i srebrna IO w Soczi (2014).
Luiza Złotkowska podczas ślubowania olimpijskiego  panczenistów
Luiza Złotkowska podczas ślubowania olimpijskiego panczenistówFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

AniKa Dąbrowska pap 1200.jpg
AniKa radzi, jak nie nudzić się w czasie ferii

Wyjazdy na obozy, zgrupowania, wreszcie także na mistrzostwa i olimpiady: znakomita polska łyżwiarka szybka opowie o swojej karierze sportowej. A także pokaże ćwiczenia, które mogą być wstępem do właśnie takich sukcesów.


Posłuchaj
03:09 2021_01_11 14_44_20_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 Mistrzowska lekcja WF (Trójka do trzeciej)

– Będzie można mnie spotkać i zadawać pytania, na które oczywiście na bieżąco będę odpowiadała. Ale przede wszystkim będę prezentowała swój profesjonalny sprzęt do jazdy szybkiej: łyżwy, stroje. Medali też nie zabraknie – uśmiecha się panczenistka. – Pokażemy też ćwiczenia, które można wykonać w domu: aby wzmocnić nogi, aby poćwiczyć "na sucho" technikę jazdy – dodaje.

– Pokażemy również inne niesamowite rzeczy: m.in. kajak Jana Pawła II oraz największą w Polsce i jedną z największych na świecie kolekcję 74. medali olimpijskich – zachęca Piotr Walewski z Muzeum Sportu i Turystyki.

Mistrzowska lekcja WF odbędzie się już w środę 13 stycznia w ramach akcji "Ferie z Muzeum Sportu i Turystyki".

Luiza Złotkowska – podsumowanie kariery/YouTube WeszłoTV 

Zobacz też archiwalną rozmowę Daniela Wydrycha, zarejestrowaną po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku - kiedy Luiza Złotkowska zdobyła srebro (wraz z Katarzyną Bachledą-Curuś, Katarzyną Woźniak i Natalią Czerwonką) w biegu drużynowym kobiet na dystansie 2400 metrów.: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 11.01.2021
Godzina emisji: 14.44

pr


Czytaj także

Magda Bereda: robię to, co lubię

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 12:45
W "Feriach z Trójką" codziennie spotykamy się – oczywiście telefonicznie – z gwiazdą. Tym razem to Magda Bereda, youtuberka, influencerka, piosenkarka i kompozytorka, która przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młoda wokalistka i duża trema. Carla Fernandes w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 11:40
W jej żyłach płynie hiszpańska i portugalska krew, mieszka w Polsce i śpiewa po angielsku – gościem piątego wydania cyklu "Ferie z Trójką" była Carla Fernandes – wokalistka telewidzom znana z programu "The Voice Kids", która opowiedziała o tym, co czuje, gdy stoi na wielkiej scenie i jak radzi sobie ze sceniczną tremą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie: czas odpoczynku, ale i przemyśleń

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:45
Mateusz Gędek, finalista programu The Voice Kids znajduje się obecnie w ważnym momencie kariery. Po trzech latach działalności zespół 4Dreamers wydaje właśnie ostatni utwór i kończy działalność. A Mateusz –  podobnie jak trzej jego koledzy: Kuba, Tomek i Max – musi podjąć decyzję, co dalej.
rozwiń zwiń