Abrakadabra – sposób na niejadka!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 17:38
Niejeden mały niejadek spędza sen z powiek swoim rodzicom. Jak sobie radzić, gdy mimo usilnych prób dziecko nie chce jeść? - Swoje czarodziejskie sposoby zdradzał Czarek Czaruje czyli iluzjonista Cezary Gołębiowski. 
Czarek Czaruje - czyli Cezary Gołębiowski
Czarek Czaruje - czyli Cezary GołębiowskiFoto: PR

Czarek Czaruje to postać dobrze znana dzieciom. Na co dzień prowadzi swój kanał w serwisie YouTube, gdzie uczy najmłodszych magicznych sztuczek. Czy jest w stanie wyczarować także apetyt?

niejadek.jpg
Jak poskromić Tadka Niejadka

- W ubiegłym roku zacząłem ćwiczyć. Swój zdrowy tryb życia pokazywałem w internecie. Dzieliłem się z widzami moją dietą oraz pokazywałem im treningi, które wykonuję – opowiada Czarek. - Na pewno udało mi się przekazać moim obserwatorom sporo wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Jestem z tego bardzo dumny. Tym bardziej, że z natury jestem niejadkiem. Moje menu zawsze było bardzo monotematyczne. Cieszę się, że przekonałem się do nowych rzeczy – kontynuuje. 

Przygotowanie posiłku dla niejadka to wyzwanie dla wielu rodziców. Przygotowanie posiłku dla niejadka to wyzwanie dla wielu rodziców.


ćwiczenia online shutter 1200 Southworks.jpg
Aktywność fizyczna w czasie pandemii

Wystarczy spróbować

- Trzeba otwierać się na nowości. Długo nie chciałem się przełamać. W końcu się zmobilizowałem. Zobaczyłem, jak moje życie i samopoczucie zmieniły się dzięki urozmaiconej diecie. Zacząłem jeść zielone warzywa, poprawiło mi się samopoczucie, byłem wypoczęty i mogłem zrobić więcej rzeczy w ciągu dnia - opowiada.

Posłuchaj
06:13 PR3_MPLS 2021_01_13-12-30-46.mp3 Abrakadabra – sposób na niejadka! - Czarek Czaruje (Trójka do Trzeciej)

 

shutterstock_teatr dzieci 1200.jpg
Teatralne propozycje dla dzieci i młodzieży na czas ferii zimowych

Tadek Niejadek

- Długo bałem się próbować nowych rzeczy. Wiem, jak ważne jest w tym zakresie podejście rodziców. Jeśli dziecko nie chce jeść tego, co mu przygotowano, radzę podejść do problemu w inny sposób. Można starać się zmotywować malucha np. ciekawą opowieścią o danej potrawie. Myślę, że warto przedstawić dziecku powód, dla którego powinno spróbować nowego posiłku. Oczywiście nic na siłę – dodaje magik. 

"Jak postępować z małym NIEJADKIEM?" / Doradca Rodzicielski Mariola Kurczyńska


Czarek Czaruje 280.jpg
Czarek Czaruje podczas "Ferii z gwiazdami". WIDEO

Stoliczku nakryj się

- To sztuczka, której będę próbował podczas przygotowywania śniadań - śmieje się Czarek. - Z pewnością przydałaby się każdej osobie, która krząta się po kuchni – mówi. Czarek Czaruje był także gościem Ferii z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom”, gdzie niejednokrotnie zaskoczył młodych prowadzących.

Czarek Czaruje zdradza swoje sposoby na spędzanie ferii zimowych / Vid: PR

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Czarek Czaruje
Data emisji: 13.01.2021
Godzina emisji: 12.30

Czytaj także

AniKa radzi, jak nie nudzić się w czasie ferii

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:45
Kolejną młodą gwiazdą, która odwiedziła – telefonicznie oczywiście – "Ferie w Trójce" była AniKa Dąbrowska. Popularność zdobyła dzięki zwycięstwu w drugiej edycji programu "The Voice Kids", a w czerwcu 2020 roku wydała debiutancki album "Afirmacja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie: czas odpoczynku, ale i przemyśleń

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:45
Mateusz Gędek, finalista programu The Voice Kids znajduje się obecnie w ważnym momencie kariery. Po trzech latach działalności zespół 4Dreamers wydaje właśnie ostatni utwór i kończy działalność. A Mateusz –  podobnie jak trzej jego koledzy: Kuba, Tomek i Max – musi podjąć decyzję, co dalej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Goście, ciekawostki, słuchowiska. "Ferie z Trójką" w piątek

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 14:43
Zajrzeliśmy do świata młodych influencerów, wybraliśmy się w bajkowe góry, z bohaterami "Gwiezdnych Wojen" poznaliśmy angielskie słówka, zdradziliśmy też tajniki obsługi komputera. Do słuchania "Ferii z Trójką" dziennikarze Programu 3 i Polskiego Radia Dzieciom zapraszali od poniedziałku do piątku między 12.05 a 14.00 przez ostatnie dwa tygodnie !
rozwiń zwiń