Śpiewem w wirusa. Cykl zajęć "Opera daje oddech" pomoże rozprawić się z powikłaniami oddechowymi

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 12:40
Cykl bezpłatnych warsztatów artystyczno-terapeutycznych, adresowanych do osób z powikłaniami po COVID-19, to najnowsza propozycja Opery Wrocławskiej. "Opera daje oddech" to zajęcia poprawiające sprawność oddechową oraz codzienne funkcjonowanie, o czym opowiadała Halina Ołdakowska, dyrektor instytucji. 
Opera Wrocławska zaprasza na warsztaty, które pomogą uporać się z oddechowymi powikłaniami po COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne.
Opera Wrocławska zaprasza na warsztaty, które pomogą uporać się z oddechowymi powikłaniami po COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock

Zajęcia składać się będą z ćwiczeń zarówno oddechowych, jak i ruchowych. Wszystko odbywać się będzie we wnętrzach Opery, przy akompaniamencie fortepianu i pomocy artystów. 

– Naszą podstawową motywacją jest to, że wszyscy odczuwamy skutki pandemii. Brakuje nam kontaktu z publicznością. Wielu z nas na własnej skórze przekonało się, jak to jest zmagać się z chorobą i jej powikłaniami. Jako artyści, wiemy, jak oddychać przeponą i jak w pełni wykorzystywać aparat oddechowy. Chcemy się tą wiedzą podzielić – mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Rozpoczynamy cykl bezpłatnych warsztatów artystyczno-terapeutycznych pt. #OperaDajeOddech! Praca z oddechem, zajęcia...

Opublikowany przez Opera Wrocławska Wtorek, 16 lutego 2021

oddychanie_1200.jpg
Jak prawidłowo oddychać, by naprawdę dotlenić organizm?

Artyści na pomoc

– Warsztaty prowadzone będą przez artystów Opery. Poza zajęciami ruchowymi zaprosimy do wspólnej nauki śpiewania, a to wszystko w przyjaznej atmosferze. Chcemy zapoznać uczestników z tajnikami ruchu, pobudzającego partie ciała, które ułatwiają oddychanie. Nie trzeba nic robić, ani się specjalnie przygotowywać. Wystarczy przyjść i zabrać ze sobą dobry humor – zaprasza Ołdakowska. 

 

Posłuchaj
05:46 PR3_mp3 2021_02_18-12-30-31_opera_daje_oddech.mp3 "Opera Daje Oddech" (Trójka do Trzeciej)

 

Pod okiem specjalistów 

Program zajęć został przygotowany po rozmowach z lekarzami. – Naszą wiedzę skonsultowaliśmy z pracownikami Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, które zostało partnerem merytorycznym projektu. Co więcej, na zajęciach obecni są fizjoterapeuci, którzy służą dobrą radą. Jesteśmy przekonani, że pozytywnym nastawieniem i wspólnym śpiewem poprawimy tor oddechowy i nastrój uczestników, a przede wszystkim zarazimy ich przyjemnością, jaka płynie ze śpiewania. Warto dodać, że zajęcia to także okazja do rozruszania mięśni twarzy i zwrócenia uwagi na dykcję. Pokażemy, jakie ćwiczenia wykonywać, by nikt nie miał problemu nas zrozumieć, nawet gdy mówimy przez maseczkę – dodaje.

Opera daje oddech / Opera Wrocławska 

Warsztaty organizowane przez Operę Wrocławską mają przyczynić się przede wszystkim do poprawy komfortu codziennego funkcjonowania osób zmagających się z pochorobowymi powikłaniami. Zajęcia odbywać się będą w budynku Opery. Dyrekcja zapowiada również publikację filmików instruktażowych w internecie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są mailowo lub telefonicznie. 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Gość: Halina Ołdakowska (dyrektor Opery Wrocławskiej)
Data emisji: 18.02.2021
Godzina emisji: 12.30

zch

Czytaj także

Parkowe biegi na orientację: rodzinna rozrywka w czasach zarazy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 14:00
Aktywność i zachowanie dobrej kondycji fizycznej wydatnie zwiększają szanse na uniknięcie koronawirusa lub przejście go w sposób bezobjawowy. To jeden z powodów, dla którego ograniczenia związane z pandemią nie wykluczają możliwości ruchu na świeżym powietrzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus: poradnik bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 08:30
Pandemia COVID-19 rozprzestrzenia się i atakuje nas z coraz większą siłą. Co robić, by nie paść jej ofiarą: jak się zachować, na co zwracać uwagę, czego unikać? Jak się zachować, kiedy znajomi, bliscy, albo my sami mamy koronawirusa?
rozwiń zwiń