SnowFest – to już jutro!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 14:45
SnowFest to jedyny festiwal muzyczny, który odbywa się zimą. W tym roku, z powodów pandemii, w całości został przeniesiony do sieci. Dlatego w śniegu się raczej nie wytarzamy, za to innych wrażeń będzie moc. I to na wyciągnięcie ręki! A impreza odbędzie się pod patronatem radiowej Trójki.
Gooral podczas seta
Gooral podczas setaFoto: mat. pras/SnowFest

festiwal muzyczny 1200 shutterstock.jpg
Co z festiwalami muzycznymi w 2021 roku?

Tegoroczna edycja SnowFest odbędzie się nie, jak co roku, w Szczyrku, ale online w naszych domach. A to oznacza, że ci wszyscy znakomici, wyjątkowi artyści, którzy biorą w nim udział, po prostu znajdą się tuż obok. Czyli – emocji na pewno nie zabraknie!


Posłuchaj
02:40 TROJKA Trojka do trzeciej 2021_03_04.mp3 SnowFest Festiwal (Trójka do trzeciej)

– Jest to festiwal zimowy, dlatego kładziemy duży nacisk na energię, która ma być w muzyce. Ma być tanecznie, energetycznie, a każdy występ ma na długo pozostać w pamięci uczestnika/widza – zapowiada Igor Fleiszer, organizator festiwalu.

Impreza zaczyna się w piątek, 5 marca, od SnowFest Flashback, czyli powrotu do najwspanialszych momentów corocznych spotkań. – Po siedmiu festiwalach mamy co wspominać, dlatego na dobry początek zapraszamy w podróż w przeszłość po naszych przepastnych archiwach – zaprasza Igor Fleiszer, obiecując m.in. niepublikowane rozmowy z artystami i sportowcami.

SnowFest 2021 Online/YouTube SnowFest Festival


W sobotę, 6 marca, czeka nas prawdziwa muzyczna uczta – łącznie siedem godzin koncertów nagranych specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji SnowFestu. Na wirtualnej scenie zagrają topowi polscy didżeje i artyści, m.in. Gooral, Novika & Mr. Lex czy Last Robots, których występy zostały zarejestrowane w naprawdę niezwykłych lokalizacjach.

– Zagram materiał z płyty "Ethno Elektro 2" i materiał, który jeszcze nie został wydany. Przekornie zmieniłem stylistykę i poszedłem w gatunek Downtempo Oriental – deklaruje Gooral, który zabrzmi z wysokości 1257 m n.p.m., czyli ze... Skrzycznego!

Z kolei Ros, legenda polskiej muzyki drum'n'bass, nagrał swój występ na skoczni Skalite, w tzw. gnieździe sędziowskim: – W tle skaczą skoczkowie, więc to będzie uczta dla uszu i oczu – zapowiada Igor Fleiszer.

SnowFest Festival Online Powered By TAURON/YouTube SnowFest Festival

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Gosia Jakubowska
Data emisji: 04.03.2021
Godzina emisji: 14.33

pr

Czytaj także

Młodzież coraz chętniej słucha rocka

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:38
Muzyka rockowa rośnie w siłę, a disco polo i hip-hop mocno tracą na popularności – tak wynika z raportu Narodowego Centrum Kultury, badającego muzyczne preferencje polskiej młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Puszka do Chopina – urodziny Natalii Kukulskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:46
Natalia Kukulska kończy dziś 45 lat. Z tej okazji przypominamy w skrócie artystyczną drogę, jaką wokalistka przeszła od nagrania dziecięcej piosenki o ulubionym piesku do własnej interpretacji dzieł geniusza fortepianu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyczny album "Master of Puppets" Metalliki kończy 35 lat

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 14:19
Wprawdzie zdaniem ortodoksyjnych fanów Metallica skończyła się na "Kill 'Em All", ale nie brakuje takich, którym przypadły do gustu również późniejsze albumy kalifornijskiej grupy. Jeden z najważniejszych, "Master of Puppets", ukazał się dokładnie 35 lat temu, 3 marca 1986 roku.
rozwiń zwiń