10. Krakowski Festiwal Komiksu – spotkania z twórcami, wystawa i komiksowy spacer

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 12:38
Przez trzy dni, w dniach 26-28 marca, na ekranach komputerów i smartfonów będą gościć najznakomitsi scenarzyści i rysownicy komiksowi z Argentyny, Belgii Francji, Szkocji oraz oczywiście Polski. W realu będzie można uczestniczyć w wystawie hiszpańskich ilustratorek oraz wybrać się na spacer komiksowymi szlakami Krakowa. To wszystko w ramach 10. Krakowskiego Festiwalu Komiksu.
10. Krakowski Festiwal Komiksu
10. Krakowski Festiwal Komiksu Foto: mat. promocyjne

Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Komiksu już po raz dziesiąty zaserwują miłośnikom tego gatunku jego najlepsze odsłony. W ramach wydarzenia pojawią się m.in. znana z autobiograficznego albumu "Totalnie nie nostalgia: memuar" Wanda Hagedorn w towarzystwie ilustratorki Aleksandry Schmidy, które opowiedzą o swoim wspólnym dziele ''Twarz, brzuch, głowa''. Co jeszcze?


Posłuchaj
03:08 Trojka Trojka do trzeciej komiksy 2021_03_25-12-34-43.mp3 10. Krakowski Festiwal Komiksu – trzydniowe święto wielbicieli powieści obrazkowych (Trójka do trzeciej)

 

– Będzie Marcin Podolec ze swoim nowym komiksem dla dzieci "Bajka i jej gang" oraz Łukasz Ryłko z komiksem "Terra Incognita". Będą też autorzy zbioru krótkich komiksów dotyczących tematyki ekologicznej "Ostatnie drzewo"– wymieniał jeden z organizatorów wydarzenia. – Skupiamy się na albumach, które właśnie trafiły do czytelników, które są świeże i jeszcze "niewyczytane" – zaznaczył.

Festiwal swoją (wirtualną) obecnością zaszczycą również goście z zagranicy, a wśród nich autorzy argentyńskiego albumu pt. "Człowiek" – Lucas Varela i Diego Agrimbau oraz David Vandermeulen, scenarzysta komiksu ''Sapiens. Opowieść graficzna. Narodziny ludzkości'', którego publikacji zakazano m.in. w Iranie. Wystąpi także autor belgijskiej serii "Skorpion" Stephen Desberg, który zainspirowany dawną wizytą na Krakowskim Festiwalu Komiksu, umieścił akcję swojego ostatniego albumu właśnie w tym mieście.

Opublikowany przez Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe Środa, 24 marca 2021

Choć festiwal odbywa się w sieci, nie zabraknie punktów programu, w których można uczestniczyć na miejscu. To zlokalizowana na placu Św. Marii Magdaleny wystawa plenerowa "ILUSTRAD/AS", gdzie zarówno w trakcie festiwalu, jak i kilka tygodni po będzie można oglądać wybrane prace ilustratorek z Hiszpanii. W trakcie imprezy będą też organizowane komiksowe wycieczki po Krakowie, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Masztalerz
Data emisji: 25.03.2021
Godzina emisji: 12.34

kr

Czytaj także

Ksiądz profesor Józef Tischner we wspomnieniach mieszkańców Starego Sącza

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 14:25
Ksiądz prof. Józef Tischner kończyłby dziewięćdziesiąt lat. Wybitny teolog chętnie wracał w rodzinne strony, czyli do Starego Sącza. Głosił tam kazania w klasztorze klarysek i rozmawiał z ludźmi. W Muzeum Regionalnym w Starym Sączu znaleźć można ekspozycję poświęconą jego pamięci. Jak wspominają go mieszkańcy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja Wisławy Szymborskiej trafi na Spitsbergen

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:42
Spitsbergen – ta kraina, poza śniegiem i lodem, kryje coś jeszcze. To Światowe Archiwum Arktyczne zwane też Biblioteką Końca Świata. Miejsce, w którym przechowywane są najważniejsze dokumenty świata, w tym manuskrypty z biblioteki watykańskiej oraz reprodukcje obrazów twórców takich jak Rembrandt i Munk. 8 kwietnia dołączy do nich nasza noblistka Wisława Szymborska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor intelektualny, którego nie ma się dosyć

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:45
Mówiono o nim, że jest aktorem intelektualnym, zdystansowanym, należącym do tego rodzaju aktorów, którzy zawsze grają tylko siebie, których nigdy nie ma się dosyć. W poniedziałek odbyła się online premiera książki "Gustaw. Opowieść o Holoubku" Zofii Turowskiej.
rozwiń zwiń