Misteria Paschalia. Festiwal muzyki wielu kręgów kulturowych. W tym roku online

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 14:45
Triduum Paschalne i święta wielkanocne to czas wzmożonej zadumy. W uroczystym przeżywaniu tych dni może pomóc muzyka. Jak co roku festiwal Misteria Paschalia zaprasza na wydarzenie, poświęcone dawnej muzyce renesansu i baroku. Jakie pozycje znalazły się w tegorocznym programie? – o tym mówiła Joanna Bronic, menadżer festiwalu. 
Festiwal Misteria Paschalia 2012
Festiwal Misteria Paschalia 2012Foto: Materiały prasowe

Festiwal Misteria Paschalia to okazja do zgłębienia wiedzy o muzyce sakralnej różnych kręgów kulturowych. – Śladem lat poprzednich, zgłębiamy dźwięki najróżniejszych kręgów europejskich. Wyjątek stanowił rok poprzedni. Ze względów pandemicznych musieliśmy odwołać festiwal, tuż przed jego rozpoczęciem. Zaprezentowaliśmy wtedy widowni nagrania archiwalne. W tym roku chcemy skupić się na muzyce kręgu iberyjskiego. Nad programem tegorocznej edycji pracowaliśmy od 2017 roku. Mimo wszelkich przeciwwskazań postanowiliśmy przedstawić naszej publiczności choć namiastkę normalności i standardowego programu – wyjaśnia Joanna Bronic, menadżer wydarzenia. 

Posłuchaj
04:59 PR3_MPLS 2021_04_01-14-37-35_Misteria_Paschalia.mp3 Festiwal Misteria Paschalia (Pora na Trójkę)

 

Wydarzenie przeniesione... do internetu 

– Tegoroczna edycja w całości odbędzie się online. Będziemy mieli okazję zawitać do niezwykłych miejsc, w których zarejestrowaliśmy wyjątkowe koncerty. Zaprosimy naszych widzów w podróż do Szwajcarii, Włoch i Francji. Na koniec powrócimy oczywiście do Krakowa – zdradził gość "Trójki do trzeciej". 

Repertuar

– Rodzimy repertuar krakowski będziemy mogli zaobserwować podczas dwóch koncertów. W piątek zabrzmią fragmenty konduktu Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. W ostatnim koncercie usłyszymy za to Capella Cracoviensis wraz z sopranistką Natalią Kawałek. Na zakończenie nawiążemy do wieloletniej tradycji festiwalu, odnosząc się do dzieł Vivaldiego i Haendla.

Misteria Paschalia 2017: Dzień 1. / KBF

– Wszystkie koncerty dostępne są na platformie internetowej. To miejsce, które zapewnia odbiorcom doskonałą jakość dźwięku i obrazu. Rejestracja jest intuicyjna i nieodpłatna. Dwa koncerty również odbywają się za darmo – zapewnia Joanna Bronc. 

Festiwal rozpoczyna się w czwartek 1 kwietnia o godzinie 20.00. Poszczególne koncerty można wysłuchać w radiowej Dwójce

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Joanna Bronc (menadżer festiwalu Misteria Paschalia)
Data emisji: 01.04.2021
Godzina emisji: 14.37

zch

Czytaj także

Festiwal Misteria Paschalia 2021 w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 11:31
1 kwietnia rozpoczyna się Festiwal Misteria Paschalia 2021, czyli jeden z największych przeglądów muzyki dawnej w Europie – nierozerwalnie związany z tematyką sakralną Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. Radiowa Dwójka jest  patronem medialnym wydarzenia. Transmisje codziennie na antenie Programu 2, a wybrane koncerty – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej i Facebooku stacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transmisje wielkanocnych nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej w Polskim Radiu. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 07:30
Msze i nabożeństwa wielkanocne w wersji wideo - codziennie do obejrzenia na stronach Polskiego Radia: polskieradio.pl oraz polskieradio24.pl. 
rozwiń zwiń