Koniec wakacji? Sezon turystyczny jeszcze się nie skończył!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 12:00
Czy z początkiem września najlepszy czas na urlop już mija? Coraz więcej osób uważa, że jest wręcz przeciwnie. Potwierdzają to także osoby z branży turystycznej, wyliczając, że z roku na rok rośnie obłożenie hoteli i kwater poza tak zwanym sezonem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: My Ocean Production/Shutterstock

kamper podróżowanie kemping biwak 1200.jpg
Wypoczynek w domku na kółkach. Reportaż "Mój kamper, moja wolność" [POSŁUCHAJ]

Oczywiście pandemia bardzo przystopowała rozwój branży, ale i tak sezon turystyczny w Polsce się wydłuża. Wrześniowe wyjazdy cieszą się powodzeniem, bo jest luźniej, ceny są niższe, a jednocześnie temperatura powietrza i wody wciąż zadowalająca. Krótko mówiąc: same plusy!


Posłuchaj
04:01 TROJKA Trojka do trzeciej 2021_09_01 11-46-04.mp3 Urlop we wrześniu? Oczywiście! (Trójka do trzeciej)

– Zapotrzebowanie jest kolosalne! Gdybym miała 10 razy więcej miejsc, też wszystkie bym je zapełniła – potwierdza Olga Danko, przewodniczka sudecka i właścicielka agroturystyki w Karkonoszach. – Weekendy już od lat mam bardzo ożywione – dodaje.

– Początek września wcale nie jest końcem letniej turystyki rowerowej. Pogoda nadal sprzyja, wiele południowych kierunków jest bardzo atrakcyjnych właśnie w okresie jesienno-zimowym – zapewnia Adam Kozłowski, prowadzący internetowy wideokanał poświęcony rowerom i turystyce na dwóch kółkach. – To np. Włochy, Hiszpania, Grecja. Wiele osób wybiera się tam, aby potrenować, ale także na jakieś dłuższe wycieczki – wskazuje.

– To doskonały czas na wędrówkę od schroniska do schroniska. Widoki są absolutnie wyjątkowe, cisza, spokój, wychodzące zwierzęta – zapewnia Olga Danko. – Nie ma nic piękniejszego niż zachód słońca, niż rozgwieżdżone niebo w górach.


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 01.09.2021
Godzina emisji: 11.46

pr

Czytaj także

Wyjeżdżasz na wakacje? Zabezpiecz swój dom przed włamaniem!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 12:34
Okazuje się, że w powiedzeniu "Okazja czyni złodzieja" nie ma zbędnej przesady. Wakacje to od lat okres żniw dla włamywaczy. Wiele domów i mieszkań pada ich łupem pod letnią nieobecność właścicieli. Jak uniknąć bolesnego rozczarowania po powrocie? Jak zabezpieczyć się przed włamaniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypoczywaj, zwiedzaj i nie daj się okraść

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 06:40
Nadszedł czas upragnionego beztroskiego wypoczynku i relaksu. Niestety, to także czas szczególnie obfitych zysków dla złodziei. Jak się uchronić przed kradzieżą podczas wakacji? Co zrobić, jeśli nas okradną?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje na łodzi - jak bezpiecznie wypłynąć na szerokie wody?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 05:00
Transport łodzi, to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Co zrobić, aby podróż była bezpieczna zarówno dla nas, jak i innych uczestników ruchu?
rozwiń zwiń