Szlak Śląskiego Bluesa. Multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 08:30
Szlak Śląskiego Bluesa to niezwykły, jedyny tego rodzaju projekt na świecie: multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych. W dniach 7-11 października, tak jak od ponad 50 lat, rozbrzmiewa tam blues, jazz, rock, a opowiadają o tym znakomici muzycy. To także coroczna, równie niezwykła trasa koncertowa przypominająca najważniejsze zespoły i ich muzykę.
Jan Gałach podczas koncertu w studiu Trójki
Jan Gałach podczas koncertu w studiu Trójki Foto: W. Kusiński/ PR

– Rok 2020 jest taki, jaki jest, wszyscy to wiemy. Nic nie jest normalne, więc Szlak Śląskiego Bluesa normalny też nie będzie – tłumaczy Wojtek Mirek, jeden z organizatorów. – Nasz główny "szlakowy" koncert tym razem odbędzie się nie w sali koncertowej Miasta Ogrodów, a w kultowej sali katowickiego Pałacu Młodzieży – zapowiada.


Posłuchaj
01:55 2020_10_08 08_23_29_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Z bluesem przez Śląsk (Pora na Trójkę)
 

Tak wygląda obecnie miejsce, gdzie mieściła się scena w klubie PULS!:) Już jutro, po raz pierwszy od kilkudziesięciu...

Opublikowany przez Szlak Śląskiego Bluesa Środa, 7 października 2020

Tam właśnie, 10 października, najważniejsze śląskie utwory zarówno bluesowe, ale też rockowe i popowe przypomni Jan Gałach z liczną grupą przyjaciół. – Ale już w czwartek, czyli dzisiaj, pojawimy się, po raz pierwszy od 40 lat, w innym kultowym miejscu, czyli Klubie Puls. Połowa Polaków śpiewa wraz z Ryśkiem Riedlem "Tylko nocą do klubu pójść", a chodzi właśnie o "do Klubu Puls" – dodaje muzyk.

Szlak Śląskiego Bluesa Orchestra – O mój Śląsku/YouTube Szlak Śląskiego Bluesa

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Łukasz CiechańskiMałgorzata Łukowska
Autorka materiału reporterskiego: Aleksandra Siążnik
Data emisji: 8.10.2020
Godzina emisji: 8.23

pr/kr

Czytaj także

Irek Dudek zaprasza na kolejną edycję "Rawa Blues Festival"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 18:08
Niebawem kolejna impreza dla fanów muzyki bluesowej. O kolejnej, 39. edycji "Rawa Blues Festival", która odbędzie się w dniach 11 - 12 października mówi twórca i organizator festiwalu Ireneusz Dudek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Knast: ważne jest to, co robimy z naszym dziedzictwem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 14:00
– Tytuł koncertu z jednej strony nas porządkuje, ale z drugiej wysyła pewien sygnał do publiczności, która go wybiera. To jak okładka książki albo płyty, ale jest to też pewnego rodzaju wizja autorów – mówi o koncercie "Wyrwani życiu" Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gołyźniak: dostałem czas na tę płytę

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 22:00
Maciej Gołyźniak jest utytułowanym polskim perkusistą. Kierowane przez niego trio nagrało album "The Orchid", który 18 września ukazał się w prestiżowej serii "Polish Jazz". W zespole grają jeszcze Robert Szydło (bas) i Łukasz Damrych (piano).
rozwiń zwiń