Rezerwat: reaktywacja!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 08:00
Na początku lat 80. gitarzysta Wiktor Daraszkiewicz zakładał łódzką grupę Rezerwat. Później przez wiele lat był związany z zespołem Proletaryat. Teraz muzyk postanowił reaktywować Rezerwat w jego oryginalnym składzie.
Z drugiego, wydanego w 1987 roku, albumu grupy Rezerwat zatytułowanego Serce pochodzi m.in. kultowy utwór Zaopiekuj się mną
Z drugiego, wydanego w 1987 roku, albumu grupy Rezerwat zatytułowanego "Serce" pochodzi m.in. kultowy utwór "Zaopiekuj się mną" Foto: mat. promocyjne

Rezerwat należał do najbardziej znanych zespołów rockowych lat 80., a ich utwór "Zaopiekuj się mną" należy do największych hitów tamtych czasów, do dziś jest grany i rozpoznawalny. W późniejszych latach grupa często zmieniała skład, zawieszała działalność, powracała. Wkrótce ma znowu zacząć grać – w oryginalnym składzie. 


Posłuchaj
07:38 2020_10_27 07_43_03_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Wiktor Daraszkiewicz o reaktywacji grupy Rezerwat (Pora na Trójkę)

– Na początku tego roku zaskoczyła nas przedwczesna śmierć Andrzeja Adamiaka, z którym zakładaliśmy Rezerwat [basista i wokalista zmarł 8 kwietnia, w wieku 60 lat – red.]. Spotkaliśmy się w starym składzie, wspominaliśmy Andrzeja, historię zespołu, nasze dokonania – opowiada Wiktor Daraszkiewicz. – I stwierdziliśmy, że warto reaktywować zespół Rezerwat, aby pograć stare numery z pierwszych płyt: te bardziej rockandrollowe, które miały pazur – dodaje.

W nowym-starym Rezerwacie nieżyjącego wokalistę Andrzeja Adamiaka ma zastąpić Zbyszek Bieniak z OZ Jary, a skład uzupełni basista Kacper z Proletaryatu. – Jest więc szansa, że koncert czy nowe nagrania naszego zespołu będą miały sens. I będą się podobały – dodaje Wiktor Daraszkiewicz.

Zaopiekuj się mną. Ostatnie wykonanie koncertowe z Andrzejem Adamiakiem/YouTube Polskie Radio Łódź

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Gość: Wiktor Daraszkiewicz (gitarzysta, członek grupy Rezerwat)
Prowadzą: Łukasz CiechańskiMałgorzata Łukowska
Data emisji: 27.10.2020
Godzina emisji: 7.43

pr

Czytaj także

Hania Rani i Dobrawa Czocher w utworach Grzegorza Ciechowskiego. Rozmowa z Rafałem Wiśniewskim

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 20:10
W piątek 8 sierpnia w ramach cyklu Dziedziniec Kultury wystąpiły Hania Rani w duecie z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. – Gwiazda, której blask narodził się w Polsce i który świeci przede wszystkim w Europie, dziś zaświeci na dziedzińcu – mówił tuż przed koncertem dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikona polskiej sceny po raz pierwszy o swoim życiu. "Trojanowska" Leszka Gnoińskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:00
 – Chciałem tą książką pokazać i uświadomić kolejnym pokoleniom, że to tak naprawdę była wielka gwiazda. Ona wychodziła poza muzykę i wchodziła w sferę obyczajową, społeczną, modową – mówił na antenie Trójki Leszek Gnoiński, autor książki "Trojanowska" wywiadu-rzeki z Izabelą Trojanowską, który ukazał się 23 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielu gości, wiele brzmień, moc muzyki

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 10:00
W dzisiejszej audycji zagrali debiutanci: zespoły Chmury oraz Vincent Theo. Oba z Krakowa, ale stylistycznie niezwykle różne. Pojawili się również muzycy z dorobkiem. Maciej Vino Winogrodzki dopiero przygotowuje drugi album, ale nowa płyta Patrycji Kosiarkiewicz pojawi się za cztery dni!
rozwiń zwiń