Ferie zimowe w czasach pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 06:30
Zdalna nauka, zamknięcie restauracji, galerii handlowych... To kolejne obostrzenia związane z koronawirusem. Czy w takiej sytuacji w ogóle warto zastanawiać się nad wyjazdem na zimowe ferie?
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

Biura podróży zdecydowanie ograniczyły swoją zimową ofertę, a niektóre kierunki po prostu "wypadły". Również ceny wyjazdów są wyraźnie niższe. Ale czy to cokolwiek zmieni? Czy w ogóle są chętni, by wyjechać na zimowe ferie?


Posłuchaj
03:06 2020_11_05 06_25_10_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Czy pojedziemy na zimowe ferie? (Pora na Trójkę)

– Jeśli chodzi o wycieczki lotnicze, to one rzeczywiście trochę potaniały. To nie są jeszcze wyraźne ruchy w dół, ale pewna tendencja – mówi Artur Rezner, przedstawiciel branży turystycznej z Biura Nekera.

– Tylko Polska! Zrezygnowaliśmy z Włoch, zrezygnowaliśmy ze Słowacji – deklaruje z kolei Sławomir Lonty z Animator Travel. – W naszym przypadku ceny spadają, bo chcemy w ogóle mieć jakikolwiek obrót. Teoretycznych rezerwacji mamy na ok. 360 osób, ale jeśli pojedzie 60, to będę skakał z radości – dodaje.

Sceptycznie nastawieni są też potencjalni klienci. – Koronka panuje, cały świat na lockdownie, więc my pewnie też – odpowiada mężczyzna zapytany, czy w tym roku będą ferie zimowe. – Ferie? Chyba zdalnie w domu – dodaje drugi.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Łukasz CiechańskiMałgorzata Łukowska
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 05.11.2020
Godzina emisji: 6.25

pr


Czytaj także

Parkowe biegi na orientację: rodzinna rozrywka w czasach zarazy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 14:00
Aktywność i zachowanie dobrej kondycji fizycznej wydatnie zwiększają szanse na uniknięcie koronawirusa lub przejście go w sposób bezobjawowy. To jeden z powodów, dla którego ograniczenia związane z pandemią nie wykluczają możliwości ruchu na świeżym powietrzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca zdalna? Oczywiście, ale tylko z Dubaju!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 18:00
A może rzucić to wszystko i wyjechać? Nie w Bieszczady, jak namawiał popularny niegdyś przebój, ale do... Dubaju! Zjednoczone Emiraty Arabskie namawiają bowiem tych, którzy mogą pracować zdalnie, aby zamieszkali właśnie u nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus: poradnik bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 08:30
Pandemia COVID-19 rozprzestrzenia się i atakuje nas z coraz większą siłą. Co robić, by nie paść jej ofiarą: jak się zachować, na co zwracać uwagę, czego unikać? Jak się zachować, kiedy znajomi, bliscy, albo my sami mamy koronawirusa?
rozwiń zwiń