Nie siedź, rusz się – będziesz zdrowszy!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 06:30
Pandemia wymusiła na nas siedzący tryb życia. Tymczasem lista dowodów łączących właśnie taki tryb życia ze złym stanem zdrowia cały czas się powiększa. Niewiele jednak trzeba, aby ten stan rzeczy zmienić.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorodenkoff

shutterstock_biurko ćwiczenia kobieta 1200.jpg
Pokolenie trzech krzeseł. Zgubne skutki długotrwałego siedzenia

Najnowsze badania wskazują, że wystarczy 30-40 minut ćwiczeń dziennie, aby poprawić naszą kondycję fizyczną. A co za tym idzie, także nasz stan zdrowia. I, co też ma niebagatelne znaczenie, nie potrzeba do tego siłowni!


Posłuchaj
01:12 2020_12_01 06_15_06_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Ćwicz także w domu (Pora na Trójkę)

– Nawet przestrzeń metr na metr lub dwa na dwa jest wystarczająca, aby się kawałek przejść, rozciągnąć się, rozprostować plecy, nogi, wszystkie ścięgna – tłumaczy trenerka personalna Violetta Krupińska. 

W ciągu dnia warto się ruszyć na 30-40 minut, zrobić szybki spacer lub przejechać się gdzieś na rowerze. Można też, nie wychodząc z domu, np. potańczyć lub poćwiczyć aerobik. W sieci można znaleźć wiele filmików prezentujących tego typu ćwiczenia.


***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Łukasz CiechańskiMałgorzata Łukowska
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 01.12.2020
Godzina emisji: 6.15

pr

Czytaj także

Skogluft, czyli recepta na zdrowie w mieście

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:45
– Okazuje się, że 90 procent naszego życia spędzamy w pomieszczeniach. To źle, bo jest to środowisko, do którego nie może się przystosować nasze ciało. Remedium na to jednak jest – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przeciwstawiać się zabójczemu tempu życia?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 11:45
– Zniknął czas na nicnierobienie. U fryzjera czy manicurzystki powtarzamy sobie słówka, robimy notatki – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli nie siłownia, to co?!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 08:00
Z powodu pandemii koronawirusa siłownie i baseny w całej Polsce zostały zamknięte. Właścicielom w oczy zajrzało bankructwo, a użytkownicy, których w ostatnich latach lawinowo przybywało, nie mają gdzie ćwiczyć. I jedni, i drudzy zastanawiają się, jak sobie poradzić w nowej sytuacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W zdrowym ciele zdrowy… mózg. Aktywność fizyczna a praca umysłu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 14:40
Stadion, teatr, świątynia – to starogrecka Triada, która była synonimem harmonijnego życia. Sport od zawsze fascynował, zwykle jednak kojarzony był z budowaniem tężyzny fizycznej. Współczesne badania pozwalają sprawdzić w jaki sposób wpływa on nie tylko na nasze mięśnie, ale też na nasz mózg.
rozwiń zwiń