Izera – polski samochód przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 14:43
Tani, niezawodny i na prąd – taki ma być polski samochód elektryczny. Kiedy trafi do sprzedaży i czego możemy się po nim spodziewać? 
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji.
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Foto: pixabay.com

Izera swoją nazwę zawdzięcza górom Izerskim. Dostępna ma być w dwóch wersjach: hatchback oraz SUV. – To będzie dobrej jakości samochód, nieodbiegający od aut konkurencji  mówi Piotr Zaręba prezes spółki ElectroMobility Poland, odpowiedzialnej za produkcję. 

Izera będzie oferowana w atrakcyjnym systemie rat miesięcznych. Wysokość opłaty obejmować będzie również cenę energii elektrycznej. Zakładamy, że stawka będzie niższa niż za jakikolwiek samochód spalinowy tej samej klasy  wyjaśnia. To oznacza, że za Izerę powinniśmy płacić mniej niż 1200 zł miesięcznie.

Na naszym profilu mogliście już zobaczyć Izerę na zdjęciach z sesji fotograficznych 📸 i w materiałach dziennikarskich....

Opublikowany przez Izera Środa, 13 stycznia 2021

samochód elektryczny 1200.jpg
Samochody elektryczne - gdzie je doładowywać?

Co oferuje Izera? 

– Przyspiesza do 100 km w 8 sekund, ma napęd na jedną oś i pokonuje do 400 km na jednym ładowaniu, co oznacza, że nie odbiega od poziomu światowego. Jest bardzo nowoczesna w środku i ma wiele udogodnień  komentuje Michał Baranowski, rzecznik Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności.

Posłuchaj
02:40 2021_01_22-07-24-17-Pora_na_Trojke_Izera.mp3 Izera - polski samochód przyszłości

 

Włoski design i rodzima produkcja

Jakość wykonania nie powinna dziwić: za projekt odpowiedzialna jest włoska firma.  Będziemy mieć własną markę i przyzwoite auto złożone z gotowych komponentów. Cały ciąg produkcyjny, miejsca pracy, wykonawcy i fabryka też będą u nas – ocenia Łukasz Zboralski, ekspert motoryzacyjny.

– Część komponentów będzie powstawać na Śląsku; to części wykonane zarówno z tworzyw sztucznych jak i elementy stalowe  uściśla Piotr Zaręba. – Cena komponentów sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować samochód w dobrej cenie – dodaje. 

Co charakteryzuje nasze auta? 🔹 uniwersalność 🔹 praktyczność 🔹 przestronność A z czym Tobie kojarzy się Izera?

Opublikowany przez Izera Wtorek, 29 grudnia 2020

samochód elektryczny.jpg
Samochód elektryczny - grzejemy z pompy?

W grudniu 2020 zdecydowano, że polski samochód i jego komponenty będą produkowane w śląskim Jaworznie. Według zapowiedzi Izera ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych 3 lat.

Izera  electric cars from Poland / Polski samochód elektryczny / AutoGen.pl

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 22.01.2021
Godzina emisji: 7.30

zch

  

Czytaj także

Rewolucja pojazdów elektrycznych nadchodzi

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 20:30
Za problem smogu w wielu miastach odpowiadają w znacznej mierze spaliny. Czy zatem elektryczne pojazdy mają przyszłość i w perspektywie ilu lat pojawią się w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transport miejski cierpi w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 15:25
Pandemia skłoniła wielu kierowców do powrotu do samochodów. Dla wielu zmotoryzowanych ograniczenie korzystania z komunikacji zbiorowej to realne zminimalizowanie możliwości zarażenia się wirusem. Blisko połowa mieszkańców większych miast wybiera własny samochód zamiast podróży autobusem czy tramwajem. Jak odbije się na nas ta sytuacja? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - gdzie je doładowywać?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:30
Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji czy modny trend? Czy Polacy są gotowi na elektryczną rewolucję? 
rozwiń zwiń