Lekcje WF w czasach koronawirusa to tylko teoria

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 06:55
Nie odbywają się wcale, a jak już są, przerabia się na nich zagadnienia teoretyczne. Lekcje wychowania fizycznego od początku pandemii odbywają się wyłącznie zdalnie, a to wpływa zarówno na kondycję uczniów, jak i pracę nauczycieli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/O_Lypa

Minusy WF-u online

Brak profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń, a przede wszystkim czujnego oka wuefisty sprawiają, że dla większości uczniów lekcje wychowania fizycznego stały się fikcją. – Nie można ćwiczyć w parku, np. uprawiać nordic walkingu. Musimy siedzieć w domu. Nie można zobaczyć się ze swoimi kolegami i koleżankami, twarzą w twarz. To jest największy minus WF-u online – mówi Daria Krajewska, uczennica jednego z warszawskich liceów. – Do tego dochodzi pogorszenie kondycji – dodaje.

Posłuchaj
01:52 Trojka Pora na Trojke WF online 2021_02_26-06-49-27.mp3 Jak wyglądają "pandemiczne" lekcje WF-u w polskich szkołach? (Pora na Trójkę)

 

Ćwiczenia tylko na kserówkach

Strach przed zrobieniem sobie krzywdy przez dziecko w domu powoduje, że nauczyciele wysyłają kserówki albo filmiki do pracy zdalnej. – Spotykamy się z uczniami na każdej lekcji. Omawiamy zakres podstawy programowej wychowania fizycznego, ale teoretyczne. Nie ćwiczymy z uczniami na bieżąco, tylko zachęcamy do ćwiczeń, wysyłając im różne formy treningów, różne propozycje, z których oni potem mogą w dowolnym czasie skorzystać – tłumaczy Małgorzata Zalewska, nauczyciel wychowania fizycznego w XXII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.


Aktualne obostrzenia wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia zaczną obowiązywać od soboty 27 lutego. Sprawdź, czego dotyczą. 🔻 Więcej informacji ▶️ www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2685719

Opublikowany przez PolskieRadio24.pl Środa, 24 lutego 2021

Przed nami ogromna praca

No właśnie – mogą, ale nie muszą. Zdalne lekcje WF będą miały konsekwencje w przyszłości. – Niestety jako społeczeństwo będziemy mieli ogromny problem z tym, żeby uruchomić nasze dzieci, zmobilizować je ponownie do aktywności fizycznej. Rówieśnicy, kontakt z człowiekiem, radość, wspólne przeżywanie sportu – to zostało tym dzieciom zabrane – ubolewa wuefistka. – Będzie to ogromna praca – nasza, nauczycieli, ale i przede wszystkim rodziców, żeby jednak zadbać o to, aby dzieci jak najwięcej się ruszały – podkreśla.

Domowa lekcja WF dla uczniów klas IV-VIII cz.II/Biegam Bo Lubię

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Lucjan Ołtarzewski
Data emisji: 26.02.2021
Godzina emisji: 06.49

kr

Czytaj także

Zabawa integracyjna... przed komputerem

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 07:30
Zamiast zabawy w klubie – spotkanie przez aplikacje online. Tak w dobie pandemii najczęściej wyglądają firmowe integracje i zabawy karnawałowe. Jakie atrakcje czekają na pracowników i jak się na nich bawią uczestnicy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny speed dating – lek na samotność w czasach zarazy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 07:30
Pozwalają nam oszczędzić czas, a podczas nich decydującą rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Speed dating, czyli szybkie randki, które ponad dwie dekady temu wymyślił rabin Yaacov Deyo z Los Angeles, dziś, z racji pandemii, przeniosły się do Internetu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ślub online? Pierwsze pary powiedziały sobie "tak" przed kamerą

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 06:25
Narzeczeni, urzędnik, świadkowie i kamera. Pierwszy w Polsce ślub cywilny online odbył się w Gdyni. Państwo młodzi powiedzieli sobie "tak", a goście oglądali uroczystość w internecie.
rozwiń zwiń