Wiosna za pasem, a... rowerów brak

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 07:00
Rusza sezon rowerowy. Jednak, jak się okazuje, jednoślady są trudno dostępne. W sklepach rowerowych brakuje towaru. Dlaczego? Ze względu na przerwanie łańcucha dostaw z Chin.
Rowery
RoweryFoto: pixabay.com

– Jest dużo mniej rowerów, szczególnie tych najbardziej popularnych, np. trekkingowych, damskich czy rowerków dziecięcych – mówi Grzegorz Wróbel, właściciel sklepu i serwisu rowerowego. – Mamy problem z dostawami, producenci nie wyrabiają się z produkcją, były ograniczone dostawy części, zarówno do sklepów, jak i do producentów. Głównie chodzi o dostawy z Chin. Największy problem jest z komponentami, napędami, kasetami, wolnobiegami, łańcuchami – dodaje.


Posłuchaj
04:05 PR3_MPLS 2021_03_23-06-49-19.mp3 Rowerowe dylematy w pandemicznych czasach (Pora na Trójkę)

 

– To nie jest tak, że ktoś zawalił, bo firmy dostarczają na rynek relatywnie więcej produktów – mówi Mikołaj Pytel, szef sieci salonów sprzedających rowery. – Zwiększony popyt i przerwanie łańcucha produkcji i dostaw powoduje, że o ile wcześniej mieliśmy 100 rowerów w sklepie i 100 klientów na rower, to w tej chwili tych rowerów jest tylko 70, a ludzie chcą kupić 140 rowerów – dodaje.


rower kobieta droga podróż ameryka 1200.jpg
Samotność, rower i noclegi na dziko

Czy zatem teraz klienci wolą remontować starsze rowery? – Zauważyliśmy zwiększone zapotrzebowanie na serwis rowerów i odnawianie starszych egzemplarzy – zaznacza Mikołaj Pytel. – W większości przypadków standardy rowerowe się nie zmieniły, więc jesteśmy w stanie dobrać zamienniki. Nie ukrywam, że posiłkujemy się hurtowniami w Niemczech – dodaje ekspert.

Lepiej kupować czy remontować dotychczas posiadane jednoślady? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autor materiału: Paweł Turski
Data emisji: 23.03.2021
Godzina emisji: 6.49

mk

Czytaj także

Napoje energetyzujące. Jakie skutki wywołują?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 07:30
Wiele osób coraz chętniej sięga po napoje energetyzujące. Popularne energetyki mają pobudzać do działania. Może się jednak okazać, że jedyne, do czego doprowadzają, to podwyższony poziom stresu i stany lękowe. Czy picie tego typu napojów zmienia naszą osobowość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meblowe perełki ze śmietnika. Co można znaleźć w zsypie?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 08:00
Dla jednych bezwartościowe śmieci. Dla drugich przedmioty, którym można dać "drugie życie". Coraz więcej osób ratuje rzeczy wyrzucane na śmietnik. To szansa na drobny zarobek i praktykowanie zachowań proekologicznych. Czego najczęściej poszukują? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkotesty. Autobus, który doniósł na kierowcę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 06:30
Kilka dni temu w jednym z warszawskich autobusów zamontowano alkotest. Nie pozwolił on kierowcy uruchomić pojazdu, stwierdzając, że ma on we krwi trzy promile alkoholu. Jak działają zamontowane w autobusach alkotesty i czy takie urządzenia są instalowane również w tramwajach?
rozwiń zwiń