Rolnicy zaorali internet!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 06:30
Zaskakującą dużą grupę wielbicieli mają w internecie filmy i kanały prowadzone przez rolników. Nie tylko pokazują one codzienne życie i prace w gospodarstwach, ale również przekazują informacje techniczne (dotyczące np. kombajnu) lub porady (w jaki sposób naprawić kultywator). Co ciekawe, statystki pokazują, że spora część ich widzów to mieszkańcy miast!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotokostic/Shutterstock.com

senior seniorzy tablet technologia komputer 1200.jpg
Seniorzy w sieci

10 najpopularniejszych rolniczych kanałów na YouTubie ma łącznie ponad 2,5 mln subskrypcji i ponad 0,5 miliarda wyświetleń! Skąd się wziął ten fenomen, co takiego przyciąga w rolniczych filmikach? Tematem zajęli się nasi dziennikarze.


Posłuchaj
02:40 TROJKA Pora na Trojke 2021_05_21 06-18-58.mp3 Rolnicze kanały na YT biją rekordy popularności (Pora na Trójkę)

– Nasz kanał miał swój początek w czasie protestów rolniczych, które odbywały się m.in. w Szczecinie. Tam powstały pierwsze filmiki. Potem brat mnie namawiał: "Zacznijmy tworzyć coś swojego, rolniczego" – opowiada Łukasz Buchajczyk z Drawna w woj. zachodniopomorskim naszemu dziennikarzowi.

Natalia debiutuje na kanale! Zielone Żniwa czas start, czyli przygotowania/YouTube kuba buchajczyk


– Typowy mieszczuch może tu zobaczyć życie codzienne rolnika. Bo nie jest tak, że rolnikowi wszystko cały czas rośnie: musi pracować na to, co ma. Teraz np. borykamy się z suszą – tłumaczy Jakub Buchajczyk. – Pokazujemy też technologię naszych upraw, udoju, karmienia, pobierania paszy – dodaje.

– Naszym kanałem interesują się przede wszystkim rolnicy, ale jest też dużo osób z miasta, które z rolnictwem nigdy nie miały nic wspólnego – wylicza Łukasz Buchajczyk. – Największą popularnością cieszą się filmy pokazujące coś nowego, np. nowe nabytki. A jak jeszcze da się żonę w tle, to... – śmieje się jego brat Jakub.

Maszyna za PÓŁ MILIONA złotych, czyli Nowy Zakup 2021 praso-owijarki John Deere C441R/YouTube kuba buchajczyk


***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Mateusz Drozda
Autor materiału reporterskiego: Marcin Kokolus
Data emisji: 21.05.2021
Godzina emisji: 06.18

pr

Czytaj także

Przezwyciężyć izolację i nudę. Blog "Senior sam w domu"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:45
"Senior sam w domu" to specjalny blog na stronie Caritas Polska, mający pomóc przetrwać seniorom trudny czas pandemii i związanej z nią izolacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja: zagrożenie czy pomoc?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 08:00
Współcześnie, obecność sztucznej inteligencji w życiu nikogo nie dziwi: na co dzień korzystamy z pomocy wirtualnych asystentów, którzy coraz lepiej znają nasze potrzeby. Czy faktycznie stanowi to dla nas zagrożenie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaplątani w cyfrowej sieci. Wsparcie czy zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 23:15
Większości z nas pewnie już trudno sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego lub innych mobilnych urządzeń telekomunikacyjnych. Wielu ten będący w zasięgu ręki wirtualny świat pochłania bez reszty. Co powinno wzbudzić nasz niepokój? Co robić, aby nie popaść w uzależnienie?
rozwiń zwiń