Do kina czy do teatru? Kultura dostępna nie tylko w sieci

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 07:10
Skończył się lockdown dla kin i teatrów. Instytucje kultury zostały otwarte tydzień wcześniej, niż zakładały pierwotne plany. Które z placówek czekają na gości? Jakie zasady zastaną nas w salach kinowych i widowiskowych?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Master1305

– Każdy tydzień i możliwość wcześniejszego otwarcia są dla nas bardzo ważne. Zwłaszcza że wchodzimy w trudny okres. Już za chwilę będziemy konkurować z wakacjami i urlopami. Podobnie jak w lutym, podczas poprzedniego restartu, tak i teraz dyspozytorzy filmowi nas nie zawiedli. Większość premier planowana była na 29 maja. Na szczęście część filmów będziemy mogli pokazać już w przedpremierze. Wrócimy również do tytułów starszych, które swoją premierę miały w lutym, ale nie zdążyły się jeszcze ograć, przez wprowadzenie kolejnego lockdownu – wyjaśniła Marlena Garbaszewska, ze Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Posłuchaj
02:59 PR3_MPLS 2021_05_21-06-46-52_kina.mp3 Kina i teatry czekają na widzów (Pora na Trójkę)

Dużym kinom i sieciówkom nie uda się jednak otworzyć przed czasem. – Nasze multipleksy wznowią działalność 28 maja. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas konferencji prasowej przygotowaliśmy kompleksowy plan, związany ze wznowieniem działalności. Datę zakomunikowaliśmy zarówno naszym widzom, jak i partnerom biznesowym. Są to procesy, których nie jesteśmy w stanie przyspieszyć – tłumaczyła Natalia Kaleta, rzecznik prasowy jednej z sieci kin.

– Po ponownym otwarciu w sali kinowej będzie mogło być zajętych pięćdziesiąt procent miejsc. O zachowanie dystansu automatycznie zadba przygotowany przez nas system biletowy. Na otwarcie zapewnimy widzom bogaty repertuar filmów, które czekały na premiery. Łącznie to kilkanaście tytułów – zapewniła. Poza zachowaniem półtorametrowego dystansu, w salach kinowych obowiązywać będzie także zakaz spożywania przekąsek. 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Mateusz Drozda
Autor materiału reporterskiego: Maciej Domański
Data emisji: 21.05.2021
Godzina emisji: 6.46

zch

 

Czytaj także

Znów pójdziemy do kina, teatru czy opery. Od dziś kolejny etap luzowania obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 07:23
Od piątku (21.05) działalność w reżimie sanitarnym mogą wznowić kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, domy i ośrodki kultury - w zakresie realizacji wydarzeń artystycznych. Konieczne jest zachowanie obostrzeń sanitarnych, m.in. 50 proc. miejsc wolnych, dystans 1,5 m między odbiorcami, zakrywanie ust i nosa.
rozwiń zwiń