Mops Drops pomaga dzieciom w powrocie do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 06:30
We wrocławskiej szkole ruszył pilotażowy projekt "Pies w szkole". Zatrudniony do tej roli pies "stacjonuje" przeważnie w bibliotece. Jego zadaniem jest poprawa samopoczucia uczniów po powrocie ze zdalnego nauczania oraz nauka troski o zwierzęta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Wriemis

minimalizm FREE 1200_660.jpg
Minimalizm, czyli dlaczego warto przestać gonić króliczka

Mops Drops sprawuje się bardzo dobrze. Jak podkreślają pedagodzy, chodzi o to, aby dzieci mogły "miękko wejść w nową, popandemiczną normalność".


Posłuchaj
03:35 TROJKA Pora na Trojke Mops Drops 2021_06_11-06-17-37.mp3 Jak mops Drops pomaga dzieciom zmierzyć się z powrotem do szkoły (Pora na Trójkę) 

 

– Drops lubi leniuchować, spać, przy tym sobie smacznie chrapie, ale kiedy trzeba, jest żywy, energiczny, broni nas czasami przed dużymi psami – mówi nauczycielka z wrocławskiej szkoły podstawowej przy ul. Górnickiego. – Kontakt dzieci z Dropsem odbywa się pod kontrolą osoby dorosłej, także to wszystko jest dawkowane. Kiedy piesek jest zmęczony, ma swoje posłanie, miejsce izolacji. Dzieci wiedzą, że pewnej granicy nie przekraczamy i bardzo tego pilnują. Mamy kochanych uczniów, bardzo mądre dzieci, które zawsze pytają, czy mogą Dropsa pogłaskać, czy mogą mieć z nim kontakt. Nie było żadnych przykrych sytuacji. Same plusy – dodaje.

Nowy uczeń mops Drops w szkole! Wrocław pierwszym miastem z programem "Pies w szkole" / Telewizja Echo24

Drops ma odwiedzać wrocławską szkołę do końca roku szkolnego. Prowadzone są już prace, aby od 1 września, czyli od początku nowego roku szkolnego, pies był "etatowym pracownikiem" szkoły. 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Autorka materiału reporterskiego: Justyna Kościelna (Radio Wrocław)
Data emisji: 11.06.2021
Godzina emisji: 6.17

Czytaj także

Pies i człowiek – od zawsze razem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 11:00
Pies to nieodłączny towarzysz człowieka – przede wszystkim zapewnia nam towarzystwo, ale także pomaga w tropieniu przestępców, w terapii i chroni nas przez niebezpieczeństwem. Psy znamy od zawsze, ale skąd one właściwie wzięły się w naszym życiu? Na to pytanie odpowiedział człowiek, który o tych zwierzętach wie wszystko, czyli trener i behawiorysta psów Łukasz Wacławski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W hołdzie psiej wierności

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 06:29
– Przez 16 lat była w naszej rodzinie, dzielnie znosiła różne koleje losu, przeprowadzała się z nami kilkukrotnie, zawsze odnajdywała się w nowym miejscu i pilnowała naszej rodziny – wspominała Anna Popek swoją suczkę Karmelkę, która odeszła niedawno we śnie. Śmierć ukochanego czworonoga skłoniła autorkę audycji do refleksji nad psią wiernością i sposobami jej upamiętnienia przez nas – ludzi.
rozwiń zwiń