"Lubię w muzyce grę kontrastów". Bartek Deryło i premiera singla "Spójrz"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 12:55
Zaledwie trzy tygodnie temu dzięki utworowi "Burza" zdobył nagrodę radiowej Trójki, przyznaną najbardziej obiecującemu debiutantowi 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Teraz powraca z kolejnym singlem zatytułowanym "Spójrz", który miał swoją premierę w piątkowej odsłonie audycji "Pora na Trójkę". – To radosny, dość szybki numer. Lubię w muzyce grę kontrastów. Zestawienie takiej linii melodycznej i tekstu opowiadającego o miłości wydało mi się kuszące – mówi Bartek Deryło.
Bartek Deryło
Bartek DeryłoFoto: Forum/ForumGwiazd

bartek deryło opole PR.jpg
Nagroda Trójki dla najciekawszego debiutanta przyznana! Rozmowa z Bartkiem Deryło

Gra kontrastów

Zaledwie 23-letni Bartek Deryło podbił serca opolskiej publiczności, jednak nie spoczął na laurach. Na antenie Trójki mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć jego nową autorską kompozycję. Tworzenie "Spójrz" Bartek Deryło, jak zawsze, rozpoczął od ułożenia melodii. – Zacząłem od stworzenia muzyki, bo ta zawsze wyzwala we mnie największe emocje, jest głównym bodźcem. Te emocje towarzyszą mi na co dzień, od dziecka pochłaniały mnie na tyle, że nie mogłem się od nich uwolnić – wyznaje młody artysta w rozmowie z Łukaszem Sobolewskim.

Posłuchaj
10:42 2021_09_24 07_14_54_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Laureat Trójkowej nagrody za najlepszy opolski debiut z premierowym singlem. Bartek Deryło i "Spójrz" (Pora na Trójkę)

 

Muzyce towarzyszy tekst o, jak sam opisuje nasz gość, "drodze, błądzeniu i zawiłościach miłosnych". Nie czyni to jednak ze "Spójrz" klasycznej ballady.   To radosny, dość szybki numer. Lubię w muzyce grę kontrastów. Zestawienie takiej linii melodycznej i tekstu opowiadającego o miłości wydało mi się kuszące – mówi Bartek Deryło.

"Warto pokazać więcej siebie"

Singiel zapowiada nowy album, który ukaże się na przełomie października i listopada. – To spełnienie marzeń. Na moment, w którym go wydam, czekam całe swoje życie – cieszy się wokalista.

"Spójrz" to, po utworach "Deszcz" i "Burza", trzeci zwiastun debiutanckiego wydawnictwa. – Każdy z nich ma bardzo duże odzwierciedlenie w tym, jak brzmi reszta płyty. Ta jest momentami melancholijna, "pościelowa", ale znajdują się tam też utwory takie jak "Spójrz" – opisuje wokalista. – Nie ma co wysilać się, by album brzmiał bardzo mrocznie lub bardzo nostalgicznie. Warto pokazać więcej siebie i to spróbowałem zrobić – podsumował.

Premierze singla towarzyszy teledysk, do którego zdjęcia zrealizowano w Rzymie.

Bartek Deryło - SPÓJRZ/Bartek Deryło

*** 

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Gość: Bartek Deryło (wokalista, autor tekstów, kompozytor, multiinstrumentalista, kompozytor)
Data emisji: 24.09.2021
Godzina emisji: 7.14

kr

Czytaj także

"To dla mnie wielka duma, że mogę tu być". Bartek Deryło nagrodzony przez dziennikarzy Trójki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 20:30
Bartek Deryło został uznany przez dziennikarzy Trójki za najbardziej obiecującego debiutanta 58. KFPP w Opolu. Młody wokalista odebrał statuetkę z rąk dyrektora Programu 3 Polskiego Radia Pawła Kwiecińskiego. Jak zaczęła się muzyczna kariera Bartka? Czy lubi tworzyć? W jaki sposób komponuje i pisze teksty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expressem w opolskie reminiscencje

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 22:00
Tym razem Tomasz Żąda skupił się przede wszystkim na wspomnieniach z zakończonego kilka dni wcześniej święta polskiej muzyki, jakim jest co roku festiwal w Opolu. Oprócz tego w audycji pojawiło się kilka ciekawych nowości, m.in. w wykonaniu zespołu Strachy Na Lachy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pracujemy, nagrywamy i mam nadzieję, że spotkamy się na koncertach". Szymonmówi gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 22:08
Gościem audycji "Polski Express" był szymonmówi. Artysta opowiedział o swojej debiutanckiej płcie oraz o inspiracjach, które towarzyszyły mu podczas prac nad albumem.
rozwiń zwiń