"Nie kupuj, adoptuj, pomagaj". Zajęcia z pomagania zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 07:55
Po szeregu kampanii społecznych miłośnicy zwierząt przechodzą do działania u podstaw, tym razem wśród dzieci. Pracownicy i wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wielogłowach koło Nowego Sącza wybierają się do szkół, aby w ramach akcji "Nie kupuj, adoptuj, pomagaj" prowadzić specjalne lekcje edukacji o potrzebach zwierząt. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/savitskaya iryna

Czworonożny przyjaciel, czyli duża odpowiedzialność

Dziecko nalega na sprowadzenie do domu czworonożnego towarzysza? Zanim rodzic zgodzi się, powinien przeprowadzić swojego rodzaju test. – Przez dwa tygodnie dziecko powinno wstawać o godzinie szóstej rano przed szkołą i wychodzić ze smyczą na 10 minut. I tak trzy razy dziennie. Jeśli wytrwa w takim ćwiczeniu, znaczy to, że będzie odpowiedzialnym właścicielem psa – tłumaczy organizatorka akcji "Nie kupuj, adoptuj, pomagaj" Małgorzata Surowiak. – Psa trzeba karmić, trzeba wyjść z nim na spacer. W razie choroby należy udać się z nim do weterynarza. Trzeba pamiętać też o tym, co zrobimy ze zwierzątkiem, kiedy udajemy się na wakacje – wylicza. 

Posłuchaj
03:04 Pora na Trojke pomoc zwierzetom 2021_10_11-07-48-10.mp3 Akcja "Nie kupuj, adoptuj, pomagaj". Wolontariusze uczą, jak dbać o potrzeby zwierząt (Pora na Trójkę)

 

"Warto przyczynić się do czegoś większego"

Podczas zajęć pracownicy azylu podkreślają, że nie każdy musi mieć psa w domu, ale każdy może opiekować się nimi w schronisku. – Czasem warto wstać o tej siódmej rano, pojechać do schroniska i przyczynić się do czegoś większego, pomóc zwierzakom, a przy okazji dobrze się bawić. Jestem bardzo szczęśliwa, że biorę udział właśnie w takich rzeczach. To naprawdę duża satysfakcja widzieć, jak te pieski się cieszą i czują, że mają przestrzeń, w której ktoś o nie dba – mówi Gosia Salamon, która została wolontariuszką właśnie dzięki akcji "Nie kupuj, adoptuj, pomagaj".

Zajęcia edukacyjne i zbiórka

Zarażeni miłością do zwierząt młodzi wolontariusze pomagają również w organizacji zbiórki darów dla psów i kotów, która towarzyszy całej akcji. Zajęcia będą odbywać się do Dnia Kundelka, czyli do 25 października. Wolontariusze w tym czasie odwiedzą kilkanaście placówek edukacyjnych na Sądecczyźnie.

Masz niepotrzebne koce lub ręczniki? Zanieś je do schroniska/NTV - Nasza Telewizja Sądecka

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Bartosz Niemiec
Data emisji:
 11.10.2021
Godzina emisji: 7.48

kr

Czytaj także

Pozostaje tylko wymieniać zamki. Jak odzyskać skradzione mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 16:43
Pan Antoni kupił mieszkanie na warszawskiej Starówce. Docelowo chciał je przeznaczyć dla syna, który zamierzał studiować w stolicy. Do tego czasu postanowił je wynająć, co stało się początkiem dramatycznych problemów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie chronione: krok ku normalnemu życiu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 18:30
Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej, miejscem, gdzie pod opieką specjalisty osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi mogą nauczyć się codziennego życia i przygotować do w miarę normalnego, samodzielnego funkcjonowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek deweloperski zaskakuje. Jak małe może być mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 07:35
Nowe budownictwo coraz częściej zaskakuje. W nowopowstałych budynkach kupić można coraz mniejsze lokale. Wiele z nich to tzw. mikroapartamenty, czyli niewielka powierzchnia podzielona na kilka małych pokoi. Ile pomieszczeń można zmieścić na 54 metrach kwadratowych? Jaki metraż ma jedno z najmniejszych mieszkań dostępnych na rynku? 
rozwiń zwiń