"Jeszcze nie zardzewiałem". Urodziny Roberta Chojnackiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 08:55
Swoim saksofonem ubarwiał przeboje grupy De Mono, a jego debiutancki solowy album stał się bestsellerem – Robert Chojnacki kończy dziś 63 lata i właśnie przygotowuje się do wydania kolejnej płyty.
Robert Chojnacki
Robert ChojnackiFoto: Forum / Krzysztof Jarosz

Robert Chojnacki wchodził w skład De Mono od początku zespołu, który zadebiutował w 1989 roku albumem "Kochać inaczej". Nagrał wraz z grupą jedne z najpopularniejszych płyt lat 90., takie jak "Stop" czy "Abrasax". Jakby tego było mało, w 1995 roku wydał firmowany własnym nazwiskiem multiplatynowy album "Sax & Sex", z takimi hitami, jak "Budzikom śmierć", "Prawie do nieba" czy "Niecierpliwi".

Z okazji przypadających 5 listopada urodzin Chojnackiego Łukasz Sobolewski zadzwonił do muzyka, by złożyć mu życzenia i sprawdzić, co u niego słychać. Okazało się, że Robert jest wciąż zakochany z wzajemnością w swoim saksofonie. – Stanowimy związek idealny. On się ze mną nie kłóci, choć jest lekko zazdrosny o każdą godzinę – powiedział gość audycji "Pora na Trójkę".


Posłuchaj
04:51 PR3 2021_11_05-08-20-13 chojnacki pora na trójkę.mp3 Robert Chojnacki: Jeszcze nie zardzewiałem (Pora na Trójkę)

 

Mimo ponad 30 lat spędzonych na scenie Chojnacki przyznał, że wciąż pilnie ćwiczy grę na instrumencie, aby utrzymywać odpowiedni poziom. – Tak jak sportowiec musi zaliczyć ileś kilometrów na bieżni dzień w dzień, szczególnie przed zawodami, tak samo jest potrzebny kontakt z instrumentem. Nieważne, czy to jest saksofon, gitara czy cokolwiek. Jeżeli ktoś chce być w formie, musi ćwiczyć.

63-letni muzyk wierzy, że ma przed sobą jeszcze wiele lat grania i ani myśli o emeryturze. – Muzykiem jest się do ostatniej chwili, dopóki zdrowie pozwala. Ja bardzo lubię to moje granie, bo to mnie troszeczkę uspokaja, nie patrzę na sytuacje zewnętrzne, nie oglądam telewizji, sam w mediach też się nie udzielam za mocno – wyznał Chojnacki na antenie Trójki.

Artysta zapowiedział też swoją kolejną solową płytę, ale bez wdawania się w szczegóły. – Płyta czeka na wydanie, tak że jeszcze nie zardzewiałem.

źródło: YouTube / MTJ Wytwórnia Muzyczna 

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Gość: Robert Chojnacki (muzyk)
Data emisji: 5.11.2021
Godzina emisji: 8.20

kc

Czytaj także

Robert Chojnacki: mam analogowe spojrzenie na życie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 10:15
– Jak jest koncert, musi być publiczność, z którą żywy kontakt jest cudowny. Sytuacje, w których grasz sobie sam do kamerki internetowej, nie dają żadnej satysfakcji – mówił w Trójce Robert Chojnacki – kompozytor, aranżer, a przede wszystkim, jak określił to prowadzący "Sezonu ogórkowego" Łukasz Sobolewski, "najlepszy saksofonista w tej części wszechświata". 
rozwiń zwiń