Niepotrzebne materiały budowlane? Nie wyrzucaj! Oddaj! Projekt socjalny "Garść gipsu"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 07:15
Wystarczy jedno spojrzenie w kierunku którejkolwiek z wiat śmietnikowych, by przekonać się jak wiele wyrzucamy jedzenia, ubrań, książek i mebli. Wyjątkiem nie są materiały budowlane. W Kołobrzegu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył projekt "Garść gipsu". Cel jest jeden – zebranie od mieszkańców niepotrzebnych materiałów budowlanych, które pozostały po remontach i przekazanie ich do potrzebujących.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/Shutterstock.com

woda butelka wody morze plaża 1200.jpg
Z Bałtyku do kranów. Świnoujście wprowadza innowacyjny projekt

Budowanie wspólnoty

Farby, pędzle, płyty gipsowo-kartonowe, rolki tapet – te po skończonym remoncie zazwyczaj lądują w piwnicy lub, od razu, wśród śmieci. Projektu socjalny "Garść gipsu" to pomysł pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu.  

– Wyszli oni z założenia, że będziemy promować ideę dzielenia się różnymi rzeczami na terenie miasta Kołobrzegu. Wpadli na pomysł uruchomienia punktu wymiany, dzielenia się różnego rodzaju usługami. Jeżeli komuś zostaje troszeczkę materiałów budowlanych, może przynieść je do nas do magazynu, a ktoś, kto potrzebuje skorzystać z pomocy, może z tego skorzystać – wyjaśnia dyrektorka placówki Beata Augustyn. 


Posłuchaj
03:31 Pora na Trojke materialy budowlane 2021_11_15-07-09-28.mp3 Warto się dzielić (także materiałami budowlanymi). Projekt socjalny "Garść gipsu" (Pora na Trójkę)

 

Warto się podzielić

Do wzięcia udziału w projekcie "Garść gipsu" zachęca się także tych, którzy mają do przekazania niewielkie ilości materiałów, np. jedną rolkę tapety. – Nie znamy potrzeb remontowych klientów, więc apeluję o to, że jeżeli komuś zostanie nawet jedna puszka farby, warto przyjść i się tym podzielić – dodaje dyrektorka kołobrzeskiego MOPS-u.

Materiały budowlane i wykończeniowe można dostarczać i odbierać w magazynie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Unii Lubelskiej 35 w Kołobrzegu. Punkt jest czynny w poniedziałki, środy i piątki od godz. 12.00 do godz. 14.00.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autorka materiału reporterskiego: Małgorzata Abramowicz (Polskie Radio Koszalin)
Data emisji: 15.11.2021
Godzina emisji: 7.09

kr

Czytaj także

Podnieś słuchawkę i posłuchaj o Dukli. Budka telefoniczna uzyskała nową funkcję

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 06:55
Przez lata były nierozerwalnie związane z krajobrazem ulic na całym świecie. Kres temu położył powszechny dostęp do telefonów komórkowych. Budki telefoniczne, jak się okazuje, przeżywają swój renesans. Na oryginalny pomysł wykorzystania wpadli mieszkańcy Dukli w Beskidzie Niskim. W centrum przygranicznego miasteczka przy przystanku autobusowym postawiono budkę telefoniczną, która ma pomóc w promocji miejskich atrakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska zasilana wodorem? Na Podkarpaciu powstaje Dolina Wodorowa

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 07:15
Podkarpacka Dolina Wodorowa – to nazwa stowarzyszenia, które ma zamiar spełnić ekologiczne marzenie Europy i świata o zasilaniu środków komunikacji wodorem. – Efektem inicjatywy powinno być rozwijanie nowoczesnych biznesów, które będą wykorzystywać wodór jako nośnik energii. Chcemy wykorzystać nasz potencjał, który jest związany z wykorzystaniem wodoru do napędów silników lotniczych – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sad jabłoniowy w środku miasta. Ostrów Wielkopolski ma pomysł na "zieloną" rewitalizację

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 07:59
Królewskie jabłko to centralny element herbu Ostrowa Wielkopolskiego. Teraz ten symbol nabierze rzeczywistego i… smacznego wymiaru. W środku miasta powstał sad ze starymi odmianami jabłoni. Wszystko po to, aby mimo wszechogarniającej "betonozy" mieszkańcy nie zapomnieli, jak się wypoczywa na łonie natury.
rozwiń zwiń