Przypominamy koncert Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego! [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 20:00
Od ponad pół wieku popularyzuje jazz w Polsce dzięki kultowemu już programowi "Trzy kwadranse jazzu". Sam też jest mistrzem tego gatunku, muzyki grając na saksofonie tenorowym i barytonowym. W sobotę 27 marca Jan "Ptaszyn" Wróblewski świętuje 85. urodziny! Z tej okazji Trójka przypomniała koncert z roku 2016.
Jan Ptaszyn Wróblewski
Jan "Ptaszyn" WróblewskiFoto: W. Kusiński/PR

Koncert odbył się prawie dokładnie pięć lat temu, 13 marca 2016 roku. W studiu im. A. Osieckiej wystąpił wtedy sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego w składzie: Robert Majewski – trąbka, Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy, Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon tenorowy, Wojciech Niedziela – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas, Marcin Jahr – perkusja. Pojawili się także goście specjalni: Paweł Tartanus – śpiew, Dorota Miśkiewicz – śpiew oraz Andrzej Dąbrowski i grupa Old Timers. 


Posłuchaj
54:34 2021_03_27 19_04_33_PR3_Nie_Tylko_Gitary.mp3 Świętujmy jubileusz Jana Ptaszyna Wróblewskiego (Koncert w Trójce)

 

Jan Ptaszyn Wróblewski karierę rozpoczynał, prowadząc studenckie zespoły taneczne w Poznaniu, w których grał na fortepianie i klarnecie. Za jego profesjonalny debiut na jazzowej scenie uważa występ na I Festiwalu Jazzowym w Sopocie w 1956 roku z legendarnym sekstetem Krzysztofa Komedy. Pozostał w tym zespole do końca jego istnienia, tj. do 1957 roku.

Jan Ptaszyn Wróblewski słuchaczom Trójki znany jest m.in. ze swojej autorskiej audycji "Trzy kwadranse jazzu".

>>>Poprzednie Trójkowe koncerty znaleźć można tu<<<> 

Jan Ptaszyn Wróblewski - Low Down Dirty Blues/Agencja Muzyczna Polskiego Radia


Czytaj także

Jan "Ptaszyn" Wróblewski. Generał jazzu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 20:30
- On jest nauczycielem, choć nie uczy w żadnej szkole. Ale same jego audycje są bardzo kształcące - mówi o Janie "Ptaszynie" Wróblewskim Dorota Miśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera wyjątkowych nagrań Studia Jazzowego Polskiego Radia i Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 13:19
Imponujący dorobek Studia Jazzowego Polskiego Radia pod kierownictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego z lat 1969-1978 i późniejsze nagrania wielkiego polskiego jazzmana w pięciopłytowym wydawnictwie przygotowanym specjalnie z okazji 95-lecia Polskiego Radia. Premiera wyjątkowego boxu już w piątek 18 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio świętuje 85. urodziny Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Audycje, koncerty i specjalna płyta

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:00
Mistrz jazzu, animator tej sceny, ale również wybitny dziennikarz muzyczny i prowadzący trójkowego programu "Trzy kwadranse jazzu". Popularyzuje jazz w naszym kraju dzięki audycjom w Polskim Radiu, które prowadzi już od ponad 50 lat – w sobotę 27 marca Jan Ptaszyn Wróblewski świętował będzie 85. urodziny. Z tej okazji Polskie Radio przypomni twórczość wybitnego, wciąż aktywnego zawodowo artysty.
rozwiń zwiń