Wszystkie barwy coverów. Których szczególnie warto posłuchać?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 19:03
– Stworzenie dobrego coveru to wcale nie jest prosta sprawa. Artyści mierzą się z wielkością dzieł, które biorą na warsztat. Przyznam się, że uwielbiam słuchać nowych wersji utworów, z ciekawości, żeby zobaczyć, jak zmieniają się utwory, które znam, przepuszczone przez wrażliwość kolejnych twórców – przyznał Archie Shevsky.
Sting
StingFoto: Shutterstock.com/stedalle

Rozmawiając o tym, jak zmieniają się utwory wzięte na warsztat przez innych artystów, nie sposób pominąć kompozycji "The Man Who Sold The World" z repertuaru Davida Bowiego, który wykonali muzycy Nirvany podczas legendarnego już koncertu MTV Unplagged z roku 1994 roku. – Ma w sobie coś niezwykłego ta wersja – podkreślił prowadzący "Akordy alterowane". 

Posłuchaj
49:05 2021_03_22 19_08_35_PR3_Akordy_Alterowane.mp3 Jak wrażliwość artysty potrafi odmienić utwór, czyli drugie życie utworów (Akordy alterowane /Trójka)

 

Nirvana/Nirvana - The Man Who Sold The World (MTV Unplugged)

– Elise Trouw, pytacie Państwo czasem o nią, w kolaboracji z Scary Pockets, nagrała wersję utworu "Lean on" Major Lazer. W jej wersji ten utwór dostał zupełnie nowe życie – ocenia Archie Shevsky. Kompozycja w swoim pierwotnym wykonaniu znalazła się na trzecim albumie studyjnym projektu Major Lazer, zatytułowanym "Peace Is the Mission". Kompozycja "Lean On" była pierwszym zapowiadającym go singlem. 

Major Lazer Official/ Major Lazer & DJ Snake - Lean On (feat. MØ) (Official Music Video)

Kolejnym z prezentowanych w audycji artystów był Jacob Collier, artysta, który w swojej karierze nagrał bardzo wiele coverów. – Trudno było wybrać jedno nagranie, bo większość tego, co tworzy Jacob, to małe arcydzieła, ale postanowiłem wybrać dla Państwa "Here Comes The Sun" The Beatles i ten pierwszy kalendarzowo wiosenny poniedziałek osłodzić wspaniałą energią, która płynie z tego nagrania – opowiadał dziennikarz muzyczny. 

Lista utworów:

1. Gary Moore "Whiskey In The Jar (From "One Night In Dublin: A Tribute To Phil Lynott")"
2. Brodka & A_GIM "Wszystko, czego dziś chcę"
3. Nirvana "The Man Who Sold The World (MTV Unplugged)"
4. Sting and Herbie Hancock "Sister Moon"
5. Albo Inaczej 2 "Chwile ulotne"
6. Kuba Badach "Byłaś serca biciem"
7. Scary Pockets "Lean On ft. Elise Trouw
8. Jacob Collier "Here Comes The Sun" feat. dodie
9. Kuba Badach "Im więcej ciebie tym mniej". 

Archie Shevsky 

***

Tytuł audycji: Akordy alterowane
Autor audycji: 
Archie Shevsky
Data emisji:
 22.03.2021
Godzina emisji: 
19.08

gs

Czytaj także

Republika na scenie Trójki. Wyjątkowy koncert [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 20:00
Cofnęliśmy się w czasie do roku 1998 i mikołajkowego wieczoru w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Wtedy Republika zagrała słuchaczom Trójki koncert promujący album "Masakra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość. Tęsknota. Nastrój. Trójkowo, rockowo i emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 11:05
Niekończące się muzyczne opowieści o miłości, końcach świata, również tych własnych, tęsknocie i emocjach. "Trójkowo, rockowo" w wydaniu nastrojowym, barwnym i po polsku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat wodnych piosenek w Światowym Dniu Wody

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 12:41
Lanie wody przez autorów tekstów piosenek to zjawisko tak powszechne, że można byłoby poświęcić mu doktorat. Są jednak i takie utwory, w których ta życiodajna ciecz odgrywa pierwszoplanową rolę – w Światowym Dniu Wody przypominamy kilka z nich.
rozwiń zwiń