Stefano Terrazzino o pasji w życiu i wadze wierności sobie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 12:03
Opowiadając o swojej drodze artystycznej, Stefano Terrazzino przyznał, że wiele zawdzięcza swojej umiejętności uczenia się na błędach innych. - Jestem gotowy na porażkę, bo to jest część procesu, ale chcę pozostać wierny sobie – deklaruje. 
Stefano Terrazzino
Stefano Terrazzino Foto: Forum/Forum Gwiazd

Bartosz Bielenia podczas próby mat prom Nowy Teatr 1200.jpg
Redbad Klynstra-Komarnicki: epidemia to idealny czas, by spojrzeć na swoje życie i jego sens

Rzeczą konieczną w dalszym rozwijaniu swoich talentów jest dla gościa audycji ciągła zmiana. – Rzucam się w nowe projekty z głodem i pasją i przez to robię bardzo różne rzeczy. Moje dni są bardzo urozmaicone. To dla mnie bardzo ważne. Stagnacja jest dla mnie jak artystyczne umieranie – przyznaje tancerz i aktorMoże dlatego w jego planach dnia nie ma jednak miejsca na codzienne żmudne, powtarzalne ćwiczenia. Bycie w odpowiedniej formie i doskonalenie techniki zapewniają mu m.in. lekcje, które prowadzi. 


Posłuchaj
50:21 2021_02_27 11_07_50_PR3_Trzy_Gramy_Redbada.mp3 Stefano Terrazzino – człowiek wielu pasji: tancerz z wykształcenia, aktor z umiłowania, naturalny bajarz (Trzy gramy Redbada/Trójka)

 

Jak przyznaje Redbad Klynstra-Komarnicki w kreacjach Stefano Terrazzino m.in. w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" najbardziej go fascynuje, jak dzięki kilku gestom potrafi on ująć charakter postaci. Co pchnęło tancerza w stronę aktorstwa? – Myślę, że aktorstwo i ruch są bardzo blisko siebie – ocenia. W obu sztukach ruch i emocje przenikają się – ocenia. 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - Endemol Shine Polska/Your Face Sounds Familiar - Stefano Terrazzino as Cesária Évora - Twoja Twarz Brzmi Znajomo


Redbad Klijnstra Komornicki 1200.jpg
Redbad Klijnstra-Komarnicki. Holenderskie spojrzenie na Polskę

Jak Stefano Terrazzino trafił do Polski? – Życie tak poprowadziło. Wychowałem się w Niemczech, jestem synem emigrantów z Sycylii. Stawiałem na taniec i jedynym sposobem, żebym tańczył z naprawdę dobrą partnerką, było wyprowadzenie się do Polski. Tu miałem naprawdę dobre warunki. Tak to się zaczęło, to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu – wspomina.

Jednocześnie, jak przyznaje, to była trudna decyzja i nie u wszystkich z jego otoczenia znalazła od razu zrozumienie. – Czasami pojawiają się w życiu takie momenty, kiedy instynkt, u nas po włosku mówi się brzuch, mocno się odzywa, mówi: musisz to zrobić, bo będziesz żałował – zaznacza. Przyjazd do Warszawy, którą pierwszy razy odwiedził w kwietniu, gdy była skąpana w słońcu, był bardzo pozytywnym doświadczeniem, gdyż znalazł się w otoczeniu najlepszych tancerzy. Jak przyznaje, to właśnie współzawodnictwo z nimi było czymś, co wspierało jego rozwój. 

Stefano Terrazzino/"ONCE AGAIN" - Short Dance Film / Stefano Terrazzino & Paulina Biernat / Music: Abel Korzeniowski

***

Tytuł audycji: Trzy gramy Redbada
Prowadzi: Redbad Klynstra-Komarnicki
Gość: Stefano Terrazzino
Data emisji: 27.02.2021
Godzina emisji: 11.07

gs

Czytaj także

Polski Teatr Tańca po pół wieku we własnej siedzibie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 07:00
Po blisko pół wieku od momentu powstania, na początku grudnia Polski Teatr Tańca wreszcie wprowadzi się do własnej siedziby. Będzie to stara, wspaniale zrewitalizowana kamienica przy ul. Taczaka w Poznaniu. Na jej dziedzińcu zbudowano wspaniałą scenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spisek Komandorów" na STT. Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 21:00
"Spisek Komandorów" – to drugie, prezentowane na "Scenie Teatralnej Trójki" słuchowisko, które zrealizowane było w Radiu Gdańsk. Tam też odbyła się jego premiera 1 listopada 2019 roku.
rozwiń zwiń