Świat kojących dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 00:10
W czwartkowy wieczór Julia Sawicka-Kotomska zaprosiła na spotkanie z łagodnymi brzmieniami, które koją duszę i pozwalają na relaks.
Aretha Franklin
Aretha FranklinFoto: Shutterstock

Posłuchaj
53:09 2021_06_03 23_06_03_PR3_NocHarmonia.mp3 Nocne ukojenie (NocHarmonia/Trójka)

 

Aretha Franklin

Spotkanie w audycji "NocHarmonia" otworzyła Aretha Franklin, amerykańska piosenkarka zwana "Królową soulu". Aretha Franklin była jedną z najpopularniejszych przedstawicielek soulu i bluesa. Podczas kariery zdobyła aż osiemnaście nagród Grammy i została pierwszą kobietą wprowadzoną do Rock and Roll Hall of Fame. Artystkę wychowywała babcia. To dzięki niej Aretha zaczęła przejawiać muzyczne pasje. Śpiewała w chórze kościelnym i sama, ze słuchy nauczyła się grać na fortepianie.

Aretha Franklin - Day Dreaming (Lyric Video) / Aretha Franklin

Al Jarreau

Al Jarreau to amerykański wokalista jazzowy, o którym mówiono, że ma "orkiestrę w głosie". Studiował psychologię i to właśnie wtedy zaczął dawać swoje pierwsze koncerty. Nie wiązał się jednak z muzyką. Po ukończeniu nauki, przez  ponaddwadzieścia lat pracował w opiece społecznej. Dopiero po tym czasie postanowił zarabiać na życie jako muzyk. Swoją twórczość zwykł był nazywać "Youmbination music" lub "Jarreau-Music".

Superfine Love /  Al Jarreau

***

Tytuł audycji: NocHarmonia
Prowadzi: Julia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 03.06.2021
Godzina emisji: 23.06


zch

Czytaj także

Muzyczna podróż bez ograniczeń i paszportu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 23:00
– Plan na dzisiejszy wieczór to podróżować po całym muzycznym świecie bez ograniczeń i bez paszportów. Na swoje zaistnienie na antenie Trójki czeka sporo ciekawych płyt. Polecam uwadze najbliższe trzy godziny – tak Tomasz Dudek zapowiedział kolejne wydanie audycji "W rytmie na trzy". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w odcieniach zieleni i pomarańczu. " NocHarmonia" w wiosennej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 00:05
– W kalendarzach zagościła wiosna, a to napawa serce dziecięcą radością. Z tej okazji zapraszam na wieczór w znakomitym, muzycznym gronie. Nie zabraknie soulu i funkowego polotu – zapewniała Julia Sawicka-Kotomska.
rozwiń zwiń