Jazzowa niewinność z domieszką dzikich rytmów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 00:00
– Dziś rozbrzmiewać będą bardzo odpowiednie, niewinne piosenki z domieszką dzikich rytmów. A im więcej jazzu, tym lepiej, prawda? – tymi słowami przywitała słuchaczy Julia Sawicka-Kotomska.
Paweł Kaczmarczyk
Paweł KaczmarczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwszy z niewinno-dzikich utworów, jakie zabrzmiały w tym wydaniu "NocHarmonii", nosił tytuł "You Won't Forget Me Now" ("Już nie zapomnisz mnie") i pochodził z albumu "Vars & Kaper: DeconstructiON". Na wydanej w 2016 roku płycie, pod którą podpisali się pianista Paweł Kaczmarczyk, jego Audiofeeling Trio oraz Mr. Krime, znalazły się współczesne wersje kompozycji dwóch wielkich twórców muzyki filmowej, Henryka Warsa i Bronisława Kapera. Ich utwory zabrzmiały w ponad 200 hollywoodzkich filmach, a do swego repertuaru włączyli je tacy giganci jazzu, jak John Coltrane czy Miles Davis.


Posłuchaj
50:15 2021_07_22 23_08_47_PR3_NocHarmonia.mp3 Jazzowo i niewinnie z domieszką dzikich rytmów (NocHarmonia/Trójka)

 

W dalszej części audycji usłyszeliśmy jeszcze m.in. niedawną jubilatkę, Grażynę Łobaszewską – solo oraz w duecie ze Stanisławem Sojką, z którym zaśpiewała wzruszającą piosenkę "Czas nas uczy pogody", z tekstem Jacka Cygana. Parokrotnie powróciła też muzyka Pawła Kaczmarczyka i Audiofeeling Trio, którzy zakończyli "NocHarmonię" utworem "Oh Sleep, My Love" ("Ach śpij, kochanie") i pochodzącymi z niego słowami: "To jest taka najprawdziwsza bajka".

źródło: YouTube / Paweł Kaczmarczyk

***

Tytuł audycjiNocHarmonia
Autorka audycjiJulia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 22.07.2021
Godzina emisji: 23.08

kc/kr

Czytaj także

Stingowe specjały

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 13:04
– Któż z nas nie kocha Stinga? – pytała retorycznie Julia Sawicka-Kotomska, gospodyni audycji opartej w przeważającej części na twórczości sławnego Brytyjczyka. Usłyszeliśmy wspaniałe głosy i wysmakowane przeróbki jego utworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz ze słowacką duszą

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 00:10
"NocHarmonia" rozbrzmiała jazzem. Wszystko za sprawą słowackich muzyków, którzy w swojej twórczości dzielą się pasją i inspirują nowe pokolenia. Na spotkanie z dźwiękami ze słowackich stron zaprosiła Julia Sawicka-Kotomska.
rozwiń zwiń