Trio Andrzeja Jagodzińskiego w jesiennych barwach "NocHarmonii"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 23:11
– Nasze czwartkowe spotkania mają różne barwy. Dziś będzie nieco romantyczne, doniośle, sentymentalnie, trochę mollowo i po polsku. A to wszystko w Programie Trzecim Polskiego Radia – zaprosiła Julia Sawicka-Kotomska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Posłuchaj
47:30 2021_10_07 23_11_01_PR3_NocHarmonia.mp3 Andrzej Jagodziński Trio w barwach jesieni (NocHarmonia/Trójka)

 

Spotkanie otworzyło trio Andreja Jagodzińskiego wraz z Grażyną Auguścik. – Jesień tak mocno zagląda w nasze serca, że nie mogłam inaczej rozpocząć tego spotkania powiedziała prowadząca audycję. 

Kasztany/Grażyna Auguścik

Pierwsza płyta zespołu Andrzej Jagodziński Trio ukazała się w 1993 roku.  Album zatytułowany "Chopin" stał się wydarzeniem i podbił serca publiczności w kraju i za granicą, a nawet w odległych zakątkach świata. 

Był Taki Ktoś/Grażyna Auguścik

W kolejnych latach ukazały się następne albumy poświęcone twórczości Chopina. "Pomysł się sprawdził, utwory okrzepły, niektóre aranżacje zostały wzbogacone i wiemy już, że można je grać jak standardy jazzowe, bez zahamowań i bez obawy, że ktoś nas posądzi o burzenie pomników" – mówili sami muzycy. To inspiracje zaczerpnięte z czystego romantyzmu Fryderyka Chopina – dodała Julia Sawicka-Kotomska. 

F. Chopin - Preludium e-moll, Andrzej Jagodzinski Trio/Andrzej Łukasik

Andrzej Jagodziński to polski pianista jazzowy. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie waltorni. W okresie studiów współpracował z Orkiestrą polskiego Radia i Telewizji. Swój pierwszy zespół założył w 1977 roku. W dotychczasowej karierze koncertował niemalże na całym świecie. 

***

Tytuł audycji: NocHarmonia
Prowadzi: Julia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 7.10.2021
Godzina emisji: 23.11

zch

Czytaj także

Kobieca wrażliwość w deszczowych rytmach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 00:10
– Deszczowy czwartek połączmy z nutką kobiecej wrażliwości. Dajmy się ponieść kołyszącym dźwiękom i melodyjnym współbrzmieniom – zapraszała Julia Sawicka-Kotomska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka na nastrojowe zwieńczenia dnia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 00:10
Czwartkowe wieczory w Trójce to moment odprężenia i muzyki pozwalającej na nastrojowe zwieńczenie dnia. W audycji "NocHarmonia" i tym razem nie zabrakło standardów jazzowych oraz soulu.
rozwiń zwiń