Trochę jazzowego ciepła w mroźny wieczór. George Duke, Dee Dee Bridgewater i Moonchild w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 23:00
Drugie w 2022 roku wydanie audycji "NocHarmonia" przypadło na wyjątkowo mroźny środowy wieczór. Antidotum na niskie temperatury okazała się porządna dawka ciepłych, jazzowych brzmień w wykonaniu m.in. George'a Duke'a, Dee Dee Bridgewater i grupy Moonchild. – Wierzę, że nasze spotkanie w Programie 3 Polskiego Radia doda Państwu trochę ciepła i wniesie choć trochę radości – zapowiedziała Julia Sawicka-Kotomska.
George Duke In a Mellow Tone
George Duke "In a Mellow Tone"Foto: mat. promocyjne

George Duke "In a Mellow Tone"

"NocHarmonia" rozpoczęła się w dosyć łagodnym, ale iście jazzowym tonie. 12 stycznia tego roku to 76. rocznica urodzin znakomitego kompozytora, producenta, pianisty i wokalisty George'a Duke'a. Julia Sawicka-Kotomska postanowiła uczcić zmarłego przed dziewięcioma laty artystę jego kompozycją "In a Mellow Tone". Wybrała go ze szczególnego powodu. – Był to jeden z pierwszych standardów, na którym ćwiczyłam swoje wokalne możliwości – przyznała autorka audycji.

In A Mellow Tone/George Duke – temat


Dee Dee Bridgewater "House of the Rising Sun"

Kilka tygodni temu Julia Sawicka-Kotomska zaprezentowała Państwu utwór "Alabama Song" grupy The Doors w jazzowej interpretacji amerykańskiej aktorki i wokalistki Dee Dee Bridgewater. Tym razem artystka powróciła jako wykonawczyni folkowej ballady "House of the Rising Sun", której prawdziwą popularność przyniósł zespół The Animals w 1964 roku.

House of the Rising Sun/Dee Dee Bridgewater

Moonchild "Tell Him (feat. Lalah Hathaway)"

A "NocHarmonii" nie zabrakło miejsca na nowości. "Tell Him" to najnowszy singiel Moonchild – pochodzącego z Los Angeles tria spod znaku alternatywnego R&B. Tekst utworu to słodko-gorzka opowieść o rozpadającym się związku. Wokalistce Moonchild Amber Navran towarzyszą klawisze, ciężki rytm bębnów oraz głos legendy soulowych wokali, Lalah Hathaway.

Moonchild - Tell Him feat. Lalah Hathaway (Official Lyric Video)/Moonchild

Posłuchaj
52:10 2022_01_12 22_06_34_PR3_NocHarmonia.mp3 Ciepłe brzmienia od George'a Duke'a, Dee Dee Bridgewater i grupy Moonchild (NocHarmonia/Trójka)

 

Lista utworów:

1. George Duke – "In a Mellow Tone"
2. George Duke – "No Rhyme, No Reason"
3. China Moses – "Put It on the Line"
4. Dee Dee Bridgewater – "House of the Rising Sun"
5. Andrzej Zaucha  "Byłaś serca biciem"
6. 
Kuba Badach – "Leniwy diabeł"
7. Kuba Badach – "W złotych kroplach deszczu (live)"
8. Moonchild – "Tell Him (feat. Lalah Hathaway)"
9. Al Jarreau – "Sweet Baby (feat. Lalah Hathaway)"
10. Every – "Every Reason To Smile – Wings Of Love (feat. Jeffrey Osborne)"

***

Tytuł audycji: NocHarmonia
Prowadzi: Julia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 12.01.2022
Godzina emisji: 22.06

kr


 

 

Czytaj także

Poświąteczna harmonijna historia. Marek Napiórkowski, Kayah i Grażyna Łobaszewska

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 23:20
Tematy świąteczne w muzyce przeplatają się w zależności od kultury i gatunków muzycznych. Bożonarodzeniowych akcentów nie brakuje również w jazzie i soulu. Wieczorową porą przekonywała o tym Julia Sawicka-Kotomska, która zaprosiła w podróż po kojących dźwiękach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co w sercu śpiewa? Ella Fitzgerald, Alicia Keys i Al Jarreau w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 23:00
– Wsłuchując się w głos swojego serca, dokonałam interesujących muzycznych wyborów. Mam nadzieję, że dla Państwa będą one równie zaskakujące i miłe – zapowiedziała Julia Sawicka-Kotomska pierwsze noworoczne wydanie audycji "NocHarmonia". Na liście zaprezentowanych utworów oprócz Elli Fitzgerald, Alicii Keys i duetu Al Jarreau/David Sanborn pojawili się m.in. Chet Baker, John McLaughlin i Portishead.
rozwiń zwiń