Wiosna, miłość, muzyka

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 20:21
– Niebawem ogarnie nas prawdziwa bomba ciepła. W dzisiejszym programie nie może więc być inaczej. Wybrzmi miłość – zapowiedział Marek Wiernik.  
Pomnik The Beatles w Liverpoolu
Pomnik The Beatles w Liverpoolu Foto: Pixabay.com

Posłuchaj
46:55 2021_05_05 19_10_45_PR3_Muzyczny_PoWiernik.mp3 Muzyczna miłość i wiosna (Muzyczny PoWiernik/Trójka)

 

John Lennon

– Minęło już tyle lat, a ten utwór się nie starzeje. Cała mnóstwo pięknych piosenek pozostało po Johnie Lennonie. Jego dorobek to nie tylko The Beatles, czy kariera solowa, ale też płyta nagrana z Yoko Ono – mówił Marek Wiernik.

Every Man Has A Woman Who Loves Him (Remastered 2010) / Yoko Ono

Smash Mouth

– Smash Mouth to kalifornijska orkiestra, która uwielbia coverowe granie. Przerabiają co i jak się da – usłyszeliśmy w audycji "Trójkowy PoWiernik". Zespół został założony w  1994 roku w San Jose przez Steve’a Harwella, Grega Campa i Paula de Lisle’a. Swoim stylem grupa nawiązuje do muzyki lat sześćdziesiątych.

Smash Mouth - Why Can't We Be Friends (Official Music Video) / SMASH MOUTH

Al Yankovic

– Pozostajemy w klimacie Kalifornii. Będzie wesoło, bo taki jest właśnie ten artysta. Na swoim koncie ma tysiące koncertów, pięć nagród Grammy, kilka filmów i wiele pastiszy – opowiadał Marek Wiernik o Alu Yankovicu.  

My Baby's In Love With Eddie Vedder / alyankovic 


 ***

Tytuł audycji: Trójkowy PoWiernik
Autor audycji: Marek Wiernik
Data emisji: 05.05.2021
Godzina emisji: 19.10


zch

Czytaj także

Wielogatunkowe gitary, zaskakujące covery

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 08:30
Duża porcja gitarowych dźwięków utrzymanych w różnych stylistykach, od rock and rolla po reggae, a do tego zestaw nieoczywistych coverów dobrze znanych utworów – tak w skrócie można opisać zawartość audycji Marka Wiernika.
rozwiń zwiń