Niedokończona rozmowa i "Pocztówka z wakacji"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 21:15
Polski Express przemierzył dziś różne gatunki polskiej muzyki. I można powiedzieć, że zaczął od wycieczki składakiem po czasach dzieciństwa. A to za sprawą niedokończonej rozmowy z Leskim sprzed kilku programów.
Parasoul
Parasoul Foto: Marcin Jabłoński

Nastroje1200.jpg
Prapremiera i premiery w Trójce: Nastroje, Nocti i L.A.W.

– Musiałem wtedy sie streszczać i kończyć, bo graliśmy koncert z Renatą Przemyk w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zaraz wychodziłem na scenę w projekcie "Renata Przemyk i mężczyźni" – tłumaczy artysta. – Ale teraz mam więcej czasu – dodaje.

– Na początku lockdownu nagrałem piosenkę "Nie chce zmieniać nic" i tam narysowałem sobie wspomnienia z wakacji. A właściwie moje dzieci je narysowały. I wspomnienia pojawiły się także w kolejnych utworach – opowiada Leski o powstawaniu swojego najnowszego albumu "Supersam". – Pojawiły się niepostrzeżenie, bo prawdę mówiąc nie wiedziałem, że tak to wyjdzie. Że ta płyta w kilku miejscach będzie płytą sentymentalną i powrotem do lat dzieciństwa – wyjaśnia.

Leski – Składak [Official Music Video]/YouTube Leski


W programie pojawiła się również "Pocztówka z wakacji" – wielki przebój Papa Dance w nowej wersji The Party Is Over i Człowieka. Człowiek to Karol Stolarek znany z zespołów Bruno Schulz i mona polaski. Natomiast działający od 2016 roku Party Is Over tworzą Michał i Daria.

– Poznaliśmy się jesienią 2020 roku na festiwalu w Szczecinie, skumplowaliśmy się i zaprosili mnie do współpracy. Z radością przyjąłem propozycję, ponieważ to para bardzo uzdolnionych młodych ludzi, którzy kochają muzykę – mówi Człowiek o genezie współpracy i nagrania. – Planowaliśmy napisać własny tekst i muzykę, ale postanowiliśmy najpierw spróbować wspólnych sił na gotowym już utworze. I okazało się, ze najbliżej nam właśnie do "Pocztówki z wakacji". Karol jest z Łodzi, my z Katowic, więc wszystko było robione, nagrywane zdalnie – dodaje Daria.

The Party Is Over feat. Człowiek – Pocztówka z wakacji (Papa Dance)/YouTube The Party Is Over


Posłuchaj
49:30 2021_06_30 21_09_43_PR3_Polski_Express.mp3 Polska muzyka i goście w programie Tomasza Żądy (Polski Express/Trójka)

Lista utworów

  1. LESKI – Ulotny
  2. LESKI – Składak
  3. BUSLEV – Tracę smak
  4. MUCHY – Lato 2010
  5. MONA POLASKI – Robinson Crusoe
  6. THE PARTY IS OVER ft. CZŁOWIEK – Pocztówka z wakacji
  7. PARASOUL – ​Exhale
  8. G.WOLF, MAŁGORZATA OSTROWSKA – Popatrz, ja latam
  9. PARASOUL – One

Parasoul – Exhale/YouTube Parasoul

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 30.06.2021
Godzina emisji: 20.09

pr

Czytaj także

Polscy kompozytorzy i poeci

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 21:10
– Ta audycja nazywa się "Polski Express". A skoro tak, to wsiadamy i odjeżdżamy – zaczął Michał Grabkowski, który w najnowszym wydaniu zastąpił Tomasza Żądę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leski i Ira – muzyczne świadectwo czasów pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 21:08
Jeden subtelny i wysmakowany, drugi ostro-gitarowy z domieszką ballad – takie są najnowsze albumy Leskiego i grupy Ira. O tym, jak powstawały obie płyty, opowiedzieli ich twórcy, goszczący w tym wydaniu audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz o miłości i akceptacji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 21:08
– Na niewiele w trudnych okolicznościach mamy wpływ, ale mamy go na to, jak i z kim spędzimy ten dzień i na to, co dzieje się w naszym wewnętrznym świecie. Chciałam, żeby ta piosenka była akceptacją, dotyczącą najważniejszego uczucia, jakim jest miłość – mówiła wokalistka, opowiadając o kulisach powstawania utworu w trakcie pandemicznych miesięcy. 
rozwiń zwiń