Wakacje, deszcz i wydmy. Premiery w środku lata

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 07:00
Dzięki temu wydaniu audycji Tomasza Żądy fani polskiej muzyki mogli dopisać do zestawu swych odkryć kilka nowych nazw i nazwisk. Tacher, Jakub Skorupa, Billy Fingers, Korporobot i sedguy – na nich z pewnością warto zwrócić uwagę.
Maciej Tacher
Maciej TacherFoto: mat. promocyjne

Maciej Tacher to były wokalista grupy Manchester, znanej miłośnikom indie rocka. Całkiem niedawno postanowił rozpocząć solową karierę, a jednym z efektów tej decyzji jest utwór "Dziewczyno z wydm", podpisany nazwiskiem muzyka. O miano przeboju tego lata może on walczyć z piosenką "Wakacje i deszcz" Jakuba Skorupy. Młody artysta rodem z Gliwic właśnie przygotowuje się do fonograficznego debiutu.


Posłuchaj
50:48 2021_07_28 21_08_48_PR3_Polski_Express.mp3 Wakacje, deszcz i wydmy, czyli letnie premiery (Polski Express/Trójka)

 

Billy Fingers to kolejny nowy punkt na mapie polskiego gitarowego grania, choć postać jego założyciela i gitarzysty nie jest całkiem obca fanom. Jest nim Adrian Gąsior, czyli Afgan, występujący wcześniej w Negatywie i Penny Lane. Więcej popu, z domieszką soulu, jazzu czy r'n'b, usłyszeć można w twórczości młodej warszawskiej grupy Korporobot. W poprockowych klimatach z domieszką elektroniki swobodnie porusza się natomiast występujący pod pseudonimem sedguy Piotr Kazimierczuk, nowy nabytek wytwórni Kayax.

W tym wydaniu "Polskiego Expressu" znalazło się miejsce również dla artystów o dłuższym scenicznym stażu i większej rozpoznawalności wśród fanów. Zabrzmiał m.in. nowy utwór grupy BAiKA, do składu której dołączył ostatnio gitarzysta Heya, Marcin Żabiełowicz. Usłyszeliśmy też nową propozycję Mary Komasy, zespołu Coals (z gościnnym udziałem rapera Żabsona) oraz fragment ostatniej płyty Reni Jusis, zawierającej przeboje francuskiej piosenki w interpretacjach wokalistki z Mielna.

sedguy – "Twarda ziemia", źródło: YouTube / KayaxTV

Lista utworów:

 1. NasTroje – "Lato doskonałe"
 2. Reni Jusis & Łukasz Garlicki – "L'ete Indien"
 3. BAiKA – "Kradziej"
 4. OBRASQUi – "Porzeczkowy raj"
 5. Tacher – "Dziewczyno z wydm"
 6. Mary Komasa – "Pull Me Up"
 7. Billy Fingers – "Idę"
 8. Jakub Skorupa – "Wakacje i deszcz"
 9. Ikarus Feel – "Domino"
 10. Korporobot – "Czas"
 11. Coals feat. Żabson – "Miraż"
 12. Maja Kapłon i Dandysi – "Północny wiatr"
 13. sedguy – "Twarda ziemia"

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 28.07.2021
Godzina emisji: 21.08

kc

Czytaj także

Muchy – szaroróżowy dziennik z udziałem przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 12:13
Po siedmiu latach milczenia zespół Muchy wrócił niedawno z nowym albumem "Szaroróżowe". O płycie, nagranej z gościnnym udziałem m.in. Jana Borysewicza, Beli Komoszyńskiej i Katarzyny Nosowskiej, opowiedział wokalista i gitarzysta zespołu, Michał Wiraszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Manchesteru do kariery solowej. Tacher z singlem "Dziewczyno z wydm" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 15:00
Przez 12 lat śpiewał w poprockowej grupie Manchester, z którą wydał trzy albumy i odwiedził kilka dużych polskich festiwali. Dwa lata temu odszedł, aby skupić się na solowej karierze. Po debiutanckim albumie "Pudełko na buty" przyszedł czas na drugi solowy krążek. – Ten materiał będzie słodko-gorzki – zapowiedział Maciej Tacher w audycji "Trójka Żąda Debiutów – Wykonane w Polsce".
rozwiń zwiń