Piekielne obrazki z Węgorzewa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 09:00
Wspomnienia z Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie zdominowały to wydanie audycji Tomasza Żądy, z udziałem specjalnych gości: Bartka z Piekła oraz wokalistki zespołu OBRASQi - Moniki Dejk-Ćwikły.
Obrasqi
ObrasqiFoto: Piotr Dering/mat. promocyjne

Bartek z Piekła był jednym z artystów, którzy w miniony weekend zagrali na Scenie Debiutów Trójki mazurskiego festiwalu. Artysta z wielkim sentymentem wspominał zarówno sam koncert, jak i ludzi poznanych przy jego okazji. Zapytany przez Tomasza Żądę o sekret swoich nieprzeciętnych umiejętności wokalnych, przyznał, że regularnie bierze lekcje śpiewu. – Ogólnie mam takie założenie w życiu, że jeśli mamy coś robić, to trzeba robić to dobrze. Nie chciałem robić sobie krzywdy przez to, że będę śpiewał nieumiejętnie. Są w historii muzyki wybitni wokaliści czy wokalistki, którym to się przytrafiło, na przykład Adele – mówił Bartek.


Posłuchaj
49:55 2021_08_11 21_09_05_PR3_Polski_express.mp3 Piekielne obrazki z Węgorzewa (Polski Express/Trójka)

 

Wokalista wyznał, że spośród pozostałych artystów Sceny Debiutów Trójki najbardziej podobał mu się występ Shagreen, natomiast na Dużej Scenie największe wrażenie zrobili na nim zespół Kobranocka i Ralph Kamiński. – Był to bardziej spektakl niż po prostu wykonywanie piosenek, co mi się bardzo podobało, gdyż ja osobiście też szukam czegoś więcej poza muzyką – opowiadał o koncercie Kamińskiego Bartek z Piekła.

Równie pozytywne odczucia po występie w Węgorzewie miała Monika Dejk-Ćwikła. – Było pięknie, świetny klimat w tym padającym z nieba deszczu – wspominała wokalistka grupy OBRASQi. Rozmowa z nią była okazją do premierowego zaprezentowania nowej piosenki zespołu – "Najtrudniej". Wkrótce ma się pojawić również teledysk, nakręcony w zimowej scenerii.   

Bartek z Piekła  – "Godoła", źródło: YouTube / Bartek z Piekła

Lista utworów:

  1. ETA – "Radioaktywni"
  2. OBRASQi – "Porzeczkowy raj"
  3. OBRASQi – "Najtrudniej"
  4. Filip Mizia – "Życie to…"
  5. Bartek z Piekła – "Mamo"
  6. Bartek z Piekła  – "Godoła"
  7. Ralph Kamiński & Natalia Szroeder – "Przypływy"
  8. Kobranocka – "Nikomu nie wolno się z tego śmiać"
  9. Shagreen – "Runaway"
  10. Noia Lluna – "Echoes"

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 11.08.2021
Godzina emisji: 21.09

pr

 

Czytaj także

Weterani i debiutanci, czyli wstęp do Węgorzewa

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 22:15
Już w piątek zaczyna się festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie obok głównej sceny, na której zagrają gwiazdy, stanie także Scena Debiutów Trójki. Nic więc dziwnego, że kierowany przez Tomasza Żądę "Polski Expres" pojechał właśnie tam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaproście mnie jeszcze!" Podsumowanie Muzycznego Weekendu w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 17:30
Za nami Muzyczny Weekend w Trójce! W dniach 5-7 sierpnia plenerowe studio Trójki stanęło na Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie młodzi artyści zagrali na Scenie Debiutów Trójki, a także w Jastarni, gdzie w sobotni wieczór odbył się koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów". – To wyjątkowe miejsce. Publiczność była na "tak" – powiedział muzyk i dawny wokalista Budki Suflera Felicjan Andrzejczak. – Zaproście mnie jeszcze! – zaapelowała Urszula.
rozwiń zwiń