"Cieszę się, że jestem w takim miejscu". Bartas Szymoniak gościem "Polskiego Expressu"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 22:13
Wieczorową porą w audycji "Polski Express" zagościł Bartas Szymoniak. Jego "Wojownik z miłości" pomagał nam w czasach początków pandemii. Bartas jest muzykiem, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i twórcą stylu beatrock. Dla swoich fanów przygotował coś specjalnego. 
2018 rok. Bartas Szymoniak i Tomasz Żąda trójkowym studiu
2018 rok. Bartas Szymoniak i Tomasz Żąda trójkowym studiu Foto: Polskie Radio

Posłuchaj
51:14 2021_08_25 21_07_51_PR3_Polski_Express.mp3 "Wojownik z miłości" Bartas Szymoniak gościem Tomasza Żądy (Polski Express/Trójka)

 

"Wojownik z miłości"

– Wszyscy jesteśmy trochę niewolnikami miłości. Tuż przed pandemią zostałem ojcem. To córeczka zainspirowała mnie do napisania utworu. Piosenka miała być jedynie dodatkiem. Uparłem się jednak, że będzie pierwszym singlem z całej płyty. Miłość to najważniejsze słowo. Zwłaszcza w tym czasie trudnym dla nas wszystkich. Do tego dochodzi również cierpliwość – mówił muzyk.

BARTAS SZYMONIAK - Wojownik z miłości [OFFICIAL VIDEO] / OUTproduction


"Zachłanni"

– "Zachłanni" mówią o kolejnej, ważnej dla nas rzeczy.  O tym, by mieć w sobie więcej pokory i nie brać życia zachłannie. Wielu z nas jest uzależnionych od mediów społecznościowych. Nie potrafimy cieszyć się porankami i tym, co jest za oknem. Nie dostrzegamy najmniejszych rzeczy. Zapominamy i nie dostrzegamy drugiego człowieka. Bardzo nad tym ubolewam. Mam nadzieje, że przez moje teksty i muzykę dam ludziom pozytywnego kopa – powiedział Bartas. 

BARTAS SZYMONIAK - Zachłanni [OFFICIAL VIDEO] / OUTproduction

Nowa płyta

– To najbardziej zwarta produkcja, gdzie poza moim standardowym beatrockiem pojawia się i syntezator i robi się nieco gęściej dźwiękowo. Ci, którzy nie znają mojej twórczości, mogą być zaskoczeni, że w utworach wiedzie głos ludzki. Jest tak zmieszany z syntezatorem, że robi się z tego dobra produkcja popowa. Płytę planuję wydać wiosną 2022 roku. Nie robię sobie ciśnienia. Doszedłem do takiego momentu w moim muzycznym życiu, że nie muszę niczego robić na siłę. Tworzę taką muzykę, jaką chcę, a nie taką, którą ktoś mi nakazuje. Zbudowałem własną firmę, która tym wszystkim zarządza. Cieszę się, że jestem w takim miejscu, w jakim jestem – przyznał.

BARTAS SZYMONIAK - Cierpliwość [OFFICIAL VIDEO] / OUTproduction

– Mam nadzieję, że będzie coraz więcej pozytywnych motywów, o których będę chciał pisać. Nie brakuje ich w moim prywatnym życiu. Razem z żoną oczekujemy narodzin drugiej córki. Jest super i tego chcę się trzymać – podsumował. 

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 25.08.2021
Godzina emisji: 21.07

zch

Czytaj także

Piekielne obrazki z Węgorzewa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 09:00
Wspomnienia z Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie zdominowały to wydanie audycji Tomasza Żądy, z udziałem specjalnych gości: Bartka z Piekła oraz wokalistki zespołu OBRASQi - Moniki Dejk-Ćwikły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjne przeboje, intrygujące debiuty. Hellvoid oraz El DaMieN

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 15:12
W audycji "Wykonane w Polsce" poznaliśmy nagranie "I'm So Sorry" didżejskiej spółki DaMieN, DJ Combo & Sander7. Powróciliśmy też wspomnieniami do Węgorzewa, gdzie na Trójkowej Scenie Debiutów zagrał zespół Hellvoid. Muzycy opowiedzieli o swojej twórczości i inspiracjach. 
rozwiń zwiń