Expressem w opolskie reminiscencje

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 22:00
Tym razem Tomasz Żąda skupił się przede wszystkim na wspomnieniach z zakończonego kilka dni wcześniej święta polskiej muzyki, jakim jest co roku festiwal w Opolu. Oprócz tego w audycji pojawiło się kilka ciekawych nowości, m.in. w wykonaniu zespołu Strachy Na Lachy.
Ania Byrcyn i Tomasz Żąda
Ania Byrcyn i Tomasz ŻądaFoto: Jan Maliszewski/Polskie Radio

58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu przeszedł już do historii. Na scenie opolskiego amfiteatru swe umiejętności zaprezentowała spora grupa młodych artystów, z których niektórzy wrócili do domu z cennymi nagrodami.

Tak właśnie było w przypadku Bartka Deryło i Ani Byrcyn, laureatów koncertu "Debiuty". Ten pierwszy został uhonorowany statuetką radiowej Trójki, zaś wokalistka rodem z Toronto z Opola wywiozła "Karolinkę", czyli nagrodę im. Anny Jantar, przyznawaną przez profesjonalne jury. Tuż po nich usłyszeliśmy piosenki Tadeusza Seiberta i Amelii Andryszczyk, którzy też wzięli udział w tym samym koncercie.


Posłuchaj
50:03 2021_09_08 21_08_43_PR3_Polski_express.mp3 Opolskie reminiscencje (Polski Express/Trójka)

 

W stolicy polskiej piosenki wystąpili w miniony weekend również kolejni wykonawcy tego wydania "Polskiego Expressu": Marcin Sójka, Jarecki, Luna i Natalia Zastępa. Ostatnia z nich wyśpiewała sobie nawet dwie nagrody w "Premierach": za muzykę i najlepszą piosenkę konkursową.

Premierowe, choć już nie opolskie, utwory zabrzmiały w ostatniej części audycji. Na szczególną uwagę zasługiwała nowa piosenka formacji Strachy Na Lachy, zawierająca zaskakująco dużo, jak na ten zespół, elektronicznych brzmień. Chwilę później usłyszeliśmy taneczno-elektropopową przeróbkę hitu Budki Suflera, "Bal wszystkich świętych", w wykonaniu producenta ukrywającego się pod pseudonimem Tribbs.

Tribbs – "Bal wszystkich świętych", źródło: YouTube / Tribbs

Lista utworów:

 1. Bartas Szymoniak – "Zachłanni"
 2. Bartek Deryło – "Burza"
 3. Ania Byrcyn – "Chowam się"
 4. Tadeusz Seibert – "Pod prąd"
 5. Amelia Andryszczyk – "Znajdziesz mnie"
 6. Marcin Sójka – "Retro w głowie"
 7. Jarecki – "Co dalej"
 8. Marcin Maciejczak ft. Luna – "Nie proszę o więcej"
 9. Natalia Zastępa – "Nie żałuję"
 10. Strachy Na Lachy – "Zachmurzony w tobie"
 11. Tribbs – "Bal wszystkich świętych"
 12. Rosalie – "Spływa (CatchUp Cloudsfest Remix)"
 13. Natalia Nykiel – "Królestwo"
 14. Arshenic ft. Michał Jelonek – "Lucid"

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 8.09.2021
Godzina emisji: 21.08

kc

Czytaj także

"Cieszę się, że jestem w takim miejscu". Bartas Szymoniak gościem "Polskiego Expressu"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 22:13
Wieczorową porą w audycji "Polski Express" zagościł Bartas Szymoniak. Jego "Wojownik z miłości" pomagał nam w czasach początków pandemii. Bartas jest muzykiem, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i twórcą stylu beatrock. Dla swoich fanów przygotował coś specjalnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspressowa rozgrzewka przed Opolem

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 22:22
Zestaw muzycznych nowości z krótką wycieczką w przeszłość i specjalnym uwzględnieniem zbliżającego się wielkimi krokami festiwalu w Opolu – to wszystko wypełniło najnowsze wydanie audycji Tomasza Żądy.
rozwiń zwiń