Potrójna porcja Les Bigos na pokładzie "Polskiego Expressu"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 21:12
Nowe nagrania zespołów Les Bigos i Collage oraz intrygująca przeróbka przeboju Karin Stanek w wykonaniu Kasi Moś – to tylko część muzycznych atrakcji, jakie przygotował dla słuchaczy autor tego wydania audycji, Tomasz Żąda.
Na nowej płycie zespół Les Bigos poszerzył swe instrumentarium
Na nowej płycie zespół Les Bigos poszerzył swe instrumentariumFoto: Shutterstock / Zheltyshev

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji zapoznać się z twórczością zespołu Les Bigos, to wydanie "Polskiego Expressu" było idealną okazją, by nadrobić zaległości. Tomasz Żąda zaprezentował aż trzy utwory tej trójmiejskiej formacji działającej z przerwami od ponad 20 lat i właśnie pracującej nad drugim studyjnym albumem.

Jak wyznał gość specjalny audycji, Jerzy Piotr Kwapich, gotowych jest już siedem nowych utworów, a kolejne są w fazie końcowej obróbki i mają być wyprodukowane do końca lutego. Grupa nie ma jednak podpisanego żadnego kontraktu płytowego. – Będziemy molestować wytwórnie muzyczne, aby ktoś się skusił i wydał tę płytę – mówił wokalista Les Bigos. Album ma być muzycznym krokiem naprzód w porównaniu z debiutem, pojawi się na nim m.in. kwartet smyczkowy, rozbudowana sekcja dęta oraz żeński chórek.

W dalszej części audycji pojawiły się jeszcze m.in. nowe nagrania Kasi Moś i zespołu Collage. Wokalistka pochodząca z Rudy Śląskiej zaprezentowała bardzo ciekawą wersję piosenki "Autostop", śpiewanej niegdyś przez Karin Stanek. Natomiast warszawska legenda progresywnego rocka przygotowuje się do wydania pierwszego albumu od ponad dwóch dekad. Jego zwiastunem jest utwór "One Empty Hand".


Posłuchaj
48:32 2022_01_12 20_08_37_PR3_Polski_Express.mp3 Potrójna porcja Les Bigos (Polski Express/Trójka)

 

Lista utworów:

 1. Maria Helena – "Balkan Night"
 2. Les Bigos – "Że ciebie nie ma"
 3. Les Bigos – "Chcieć cię mniej"
 4. Les Bigos – "Szpilmanos"
 5. Kajoa – "Fale"
 6. Natalia Lesz – "Gdybyśmy"
 7. Kasia Moś – "Autostop"
 8. Collage – "One Empty Hand"
 9. Nieme Kino – "Jabłko"
 10. Chazio – "Pada śnieg"
 11. Rysy – "Zona"

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 12.01.2022
Godzina emisji: 20.05

kc

 

Czytaj także

Polscy wykonawcy i muzyczne nowości

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 18:08
Sobotnie popołudnie to dobry moment, by rozsiąść się wygodnie w fotelu i posłuchać muzycznych nowości, które z polskiego rynku zebrał i przedstawił Tomasz Żąda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycznym krokiem w Nowy Rok. Grupa Kajoa w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 13:13
Kajoa to pochodzący z Torunia zespół, który na muzycznej scenie funkcjonuje od 2019 roku. Grupa weszła do studia rok później, a teraz z niecierpliwością czeka na to, by móc zaprezentować efekty swojej pracy.
rozwiń zwiń