Kobieca siła, temperament i... głos

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 20:10
"Kobiety mają głos" to program zdominowany przez piosenkarki, które nie boją się wyrażać własnego muzycznego zdania. W audycji nie zabrakło wyrazistych brzmień, silnych emocji, a przede wszystkim głosu charyzmatycznych wokalistek. 
Fiona Apple
Fiona AppleFoto: Andy Martin Jr./Zuma Press/Forum

Posłuchaj
49:35 2021_05_20_19_08_49_PR3_Kobiety_mają_głos.mp3 Siła i energia (Kobiety mają głos/Trójka)

 

Fiona Apple 

– Utwór "Fast As You Can" pochodzi z albumu, którego tytuł zaczyna się od słów „When the Pawn Hits the Conflicts..." i tutaj następuje wielokropek, ponieważ jest to jeden z najdłuższych tytułów wszech czasów, jeżeli chodzi o płyty muzyczne – powiedział Radosław Okrasko. 

Fiona Apple - Fast As You Can (Official Video) / fionaapple

Fiona Apple to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Na swoim koncie ma jedenaście nominacji do nagrody Grammy oraz trzy statuetki. Fiona wychowywała się na obydwu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych  w Nowym Jorku oraz w Los Angeles. Jako dziecko uczyła się gry na fortepianie. Pierwsze utwory zaczęła komponować w wieku ośmiu lat. Swój debiutancki krążek wydała jako zaledwie siedemnastolatka. Płyta zatytułowana "Tidal" ukazała się w 1996 roku i pozwoliła artystce zdobyć pierwszą nagrodę Grammy. Fiona Apple została wyróżniona za najlepszy kobiecy wokalny występ rockowy dla singla "Criminal". 

Lena Romul 

– W 2013 roku Lena Romul wydała płytę zatytułowaną "Industrialnie, Instynktownie". Album charakteryzuje się bardzo ciekawym myśleniem muzycznym. Myślę, że jest ono nadal aktualne. Wszystko ze względu na to, że opiera się na instynkcie i intuicji muzycznej artystki – podsumował Radosław Okrasko.  

Lena Romul Industrialnie Live - Ogień / Lena Romul

Lena Romul to polska saksofonistka jazzowa i soulowa, piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Jako pierwsza kobieta w historii zdobyła główną nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu „Jazz Juniors” w 2009 roku. Jest absolwentką Wrocławskiej Szkoły Muzycznej oraz Studium Jazzowego w Warszawie.  

***

Tytuł audycji: Kobiety mają głos
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 20.05.2021
Godzina emisji: 19.11


zch

Czytaj także

The Like, Amy Winehouse i Alibabki, czyli szalone lata 60.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 20:00
Najnowsze wydanie audycji "Kobiety mają głos" zdominowały brzmienia z lat 60. lub latami 60. inspirowane. Zagrały nam The Like, Amy Winehouse, The Shangri-Las, Ada i Ania Rusowicz oraz Alibabki. Nie zabrakło współczesnej elektroniki i alternatywnego rocka z lat 90. A to wszystko w kobiecym wydaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne emocje i wspomnienia. Twórczość Marka Jackowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 19:30
W programie "W tonacji Trójki" wybrzmiały utwory, które z muzyczną energią otworzyły nadchodzący wieczór. Część audycji poświęcona została twórczości Marka Jackowskiego, w ósmą rocznicę jego śmierci. 
rozwiń zwiń