Brunetka z drapieżnym makijażem. Urodziny Siouxsie Sioux

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 20:10
Siouxsie Sioux, a właściwie Susan Janet Ballion, to brytyjska wokalistka rockowa i liderka takich grup jak Sioxsie And The Banshees oraz The Creatures. Energetyczna postać rockowej sceny świętuje dziś swoje 64. urodziny i z charyzmą otwiera spotkanie w audycji "Kobiety mają głos".
Siouxsie Sioux
Siouxsie SiouxFoto: David Moir/Reuters/Forum

Posłuchaj
48:24 2021_05_27 19_10_03_PR3_Kobiety_mają_głos.mp3 Głos i charyzma. Urodziny Siouxsie Sioux (Kobiety mają głos/Trójka)

 

Siouxsie Sioux przyszła na świat w Londynie, 27 maja 1957 roku. W czasie trwania swojej kariery niejednokrotnie określana  była  tytułem "jednej z najbardziej wpływowych brytyjskich piosenkarek ery rocka". Skomponowane przez nią utwory doczekały się wielu wykonań. Sama Sioux również nie stroniła od coverów, czego przykładem może być, chociażby "The Passenger" Iggy'ego Popa. 

Siouxsie And The Banshees - The Passenger / Siouxsie And The Banshees

Siouxsie And the Banshees to brytyjski zespół rockowy, założony w 1976 roku. Jeden z muzycznych magazynów określił grupę jako "jednego z najbardziej odważnych i bezkompromisowych poszukiwaczy muzycznych przygód ery postpunkowej". Początkowo zespół silnie był zwiany ze sceną punkową. Szybko jednak ewoluował i skupił się na rytmicznych eksperymentach dźwiękowych. W trakcie swojej kariery grupa wydała jedenaście albumów studyjnych i trzydzieści singli.

Right Now / The Creatures

Drugą założoną przez Siouxsie grupą była The Creatures. Zespół powstał na początku lat osiemdziesiątych. W swojej muzyce łączył wiele stylów, w tym m.in. hiszpańskie flamenco, blues oraz jazz. Przez blisko dwie dekady Siouxsie Sioux trzęsła europejską sceną muzyczną. Stała się inspiracją dla wielu artystów. Fascynowała przede wszystkim głosem, ale też talentem i niespotykanym wyglądem. 

Glittermine (feat. Namosh) / Jessie Evans

***

Tytuł audycji: Kobiety mają głos
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 27.05.2021
Godzina emisji: 19.11

 

zch

Czytaj także

Kobieca siła, temperament i... głos

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 20:10
"Kobiety mają głos" to program zdominowany przez piosenkarki, które nie boją się wyrażać własnego muzycznego zdania. W audycji nie zabrakło wyrazistych brzmień, silnych emocji, a przede wszystkim głosu charyzmatycznych wokalistek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny Dzień Matki z (delikatnym) wyprzedzeniem

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 19:15
Komu może być poświęcony program nadawany 25 maja? Odpowiedź jest tylko jedna: mamie, której święto przypada dnia następnego! I takie właśnie było "W tonacji Trójki", które w zastępstwie Piotra Barona poprowadził Radosław Okrasko.
rozwiń zwiń