W czerwcu gonimy króliczka. Teatr Druga Strefa startuje po pandemicznej przerwie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 15:12
"Geometria propagandy" to tytuł sztuki inspirowanej "Alicją w Krainie Czarów", która będzie mieć premierę 4 czerwca w Teatrze Druga Strefa. Tego dnia warszawski teatr otworzy się dla publiczności, po przerwie spowodowanej pandemią. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

Miłośnicy teatru są już mocno spragnieni bezpośredniego kontaktu z tą formą sztuki. Za niecały miesiąc, a dokładnie 4 czerwca, będą oni mogli wybrać się do Teatru Druga Strefa na warszawskim Mokotowie, by zobaczyć "Geometrię propagandy", spektakl określany mianem "monodramu nowocyrkowego". 

– To opowieść zaczerpnięta z "Alicji w Krainie Czarów", której głównym bohaterem jest królik. Trafia on na Ziemię, by wykonać polecenie Królowej Kier, czyli zabrać ludzi do jej królestwa. Królik, w garniturze i pod krawatem, będzie kusił ludzi przedziwnymi rzeczami – zdradza zarys fabuły Sylwester Biraga, dyrektor Teatru Druga Strefa. 


Posłuchaj
06:29 2021_05_11-10-31-47 PR3 teatr drugiej strefy.mp3 Premiery i kontynuacje w Teatrze Druga Strefa (Trójka przed południem)

Jednym aktorem, jakiego będzie można zobaczyć na scenie, będzie Tomasz Piotrowski, odpowiedzialny również za scenariusz spektaklu. Będzie to więc klasyczny monodram. A jak rozumieć definicję "nowego cyrku"? – To jest cyrk bez zwierząt, w którym skupiamy się tylko na performerze na scenie. Nie jest zbyt kolorowy w kostiumie, aczkolwiek bardzo atrakcyjny w wykonaniu – tłumaczy Sylwester Biraga. 

Uwaga! PREMIERA!!!

Opublikowany przez Teatr Druga Strefa Czwartek, 29 kwietnia 2021

"Geometria propagandy" to jeden z punktów czerwcowego repertuaru Teatru Druga Strefa, w którym znajdą się również znane już niektórym widzom sztuki "Bette & Joan", "Czkawka" i "Puenty". Szykuje się też coś dla tych, którzy są skłonni obcować ze sztuką teatralną za pomocą laptopów, tabletów czy smartfonów. Trwają końcowe prace nad spektaklem online, "Ladacznica, czyli komedia o stereotypach". Jest to krótka forma, trwająca łącznie około 40 minut, można ją więc obejrzeć w całości na przykład w metrze czy autobusie, w drodze z domu do pracy lub z powrotem.

Teatr Druga Strefa jest jednym z najstarszych teatrów niepublicznych w Polsce, wywodzi się z nieformalnej grupy teatralnej, działającej od 1989 roku. Druga Strefa produkuje własne spektakle, a przy tym wspiera debiutantów oraz alternatywnych i niezależnych artystów. Teatr wystawia spektakle także poza granicami kraju, gdzie promuje polską kulturę. ​

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Gabriela Andrychowicz
Gość: Sylwester Biraga (aktor, reżyser, dyrektor Teatru Druga Strefa)
Data emisji: 11.05.2021
Godzina emisji: 10.31

kc

 

Czytaj także

50 lat Spodka. Obrażony Clapton, zachwycony Plant

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 11:53
8 maja 1971 roku katowicki Spodek po raz pierwszy otworzył swe podwoje dla gości. Jedna z najsłynniejszych polskich hal w swej 50-letniej historii gościła barbórki, imprezy sportowe, partyjne spędy i koncerty największych gwiazd światowej muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pollywood, czyli Noc Muzeów w Muzeum POLIN

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:15
Już w najbliższą sobotę, 15 maja, czeka nas wspaniałe wydarzenie kulturalne: Noc Muzeów. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, także w tym roku obowiązują ograniczenia, jednak przy zachowaniu wszystkich obowiązujących rygorów można będzie odwiedzić muzea, które na tę wyjątkową okazję przygotowują różne niezwykłe pomysły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operowe Oscary, czyli International Opera Awards. Kto otrzyma statuetkę?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:45
Oscary w świecie opery, czyli nagroda International Opera Awards 2020, zostaną przyznane w Londynie. Polscy twórcy i artyści zdobyli aż pięć nominacji. Jakie mamy szanse na otrzymanie statuetek? Jakie jest znaczenie nagrody na arenie międzynarodowej? – O tym w programie "Trójka przed południem" mówił Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, laureat nagrody w kategorii "Leadership in Opera" w 2019 roku.
rozwiń zwiń