Śląski festiwal muzyki klasycznej "Katowice, Kultura, Natura"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 10:45
Pod hasłem "Tęsknota i pragnienie" rozpoczyna się szósta edycja festiwalu "Katowice, Kultura, Natura". W sali NOSPR zaprezentują się znakomici artyści z całego świata. Jak przebiegać będzie tegoroczna edycja? Czego mogą spodziewać się miłośnicy muzyki klasycznej?
Budynek NOSPR, Katowice
Budynek NOSPR, Katowice Foto: Irek Dorozanski/Forum

"Katowice, Kultura, Natura" to jeden z flagowych śląskich festiwali. Program sześciu koncertów został zaplanowany między 14 a 22 maja, o czym w programie "Trójka przed południem" opowiadała Ewa Bogusz-More, dyrektor NOSPR.

Posłuchaj
04:42 PR3_MPLS 2021_05_14-10-29-18_NOSPR.mp3 Rozpoczyna się śląski festiwal muzyki klasycznej "Katowice, Kultura, Natura" (Trójka przed południem)

kultura natura 1200.jpg
6. Festiwal Katowice Kultura Natura

"Tęsknota i pragnienie"

– Co roku szukamy wybitnych artystów i indywidualności, które mają dużo do powiedzenia w muzyce. Mamy nadzieję, że tym razem nasza publiczność ponownie nie będzie zawiedziona. Cieszymy się, że dwa ostatnie koncerty będą mogły odbyć się z jej udziałem – mówiła Ewa Bogusz-More, dyrektor NOSPR.

– Każda edycja festiwalu ma swój własny temat i jest dość specyficzna. W ubiegłym roku musieliśmy odwołać wydarzenie. Przyświecające nam hasło powstało jeszcze przed pandemią. Mamy jednak poczucie, że bardzo wpisuje się w obecną sytuację. Każdy z nas za czymś tęskni. Mamy nadzieję, że nasza publiczność tęskni również za muzyką – dodała. 

Festiwal Katowice Kultura Natura — Tęsknota i pragnienie / 14 – 22.05.2021 / NOSPR official

Dostępność

– Wszystkie koncerty będzie można oglądać online. Serdecznie zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie znaleźć można więcej informacji i szczegółów. Dzisiejsze wydarzenie jest wyjątkowe, dlatego śledzić je będzie można dodatkowo na jednej z platform internetowych, dedykowanych muzyce klasycznej. Mamy nadzieję, że dotrzemy tym samym do wielu fanów zarówno Orkiestry, jak i samej muzyki – podkreślała dyrektor. – Ostatnie dwa koncerty, 21 i 22 maja, będą mogły odbyć się już z udziałem publiczności. Bilety są dostępne w sprzedaży  zachęcała. 


Prelekcja przed koncertem 14 maja NOSPR / Marin Alsop / Ewa Tracz / Festiwal Katowice Kultura Natura / NOSPR official


***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Gabriela Andrychowicz
Gość: Ewa Bogusz-More (dyrektor NOSPR)
Data emisji: 14.05.2021
Godzina emisji: 10.29

zch

Czytaj także

Operowe Oscary, czyli International Opera Awards. Kto otrzyma statuetkę?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:45
Oscary w świecie opery, czyli nagroda International Opera Awards 2020, zostaną przyznane w Londynie. Polscy twórcy i artyści zdobyli aż pięć nominacji. Jakie mamy szanse na otrzymanie statuetek? Jakie jest znaczenie nagrody na arenie międzynarodowej? – O tym w programie "Trójka przed południem" mówił Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, laureat nagrody w kategorii "Leadership in Opera" w 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowa Noc Muzeów w Muzeum Etnograficznym

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:00
W sobotę wielkie wydarzenie kulturalne: 17. Noc Muzeów! Ta niezwykła impreza wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Teraz też konieczne będzie zachowanie wymogów bezpieczeństwa i dystansu, ale i tak wszyscy są zachwyceni, gdyż to jasny znak, że powoli wracamy do normalności.
rozwiń zwiń