Fotograficy pięciu krajów – jak w soczewce!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 09:45
W najbliższy weekend rozpoczyna się „No Borders” – Photography Exhibition Award, pierwszej edycji międzynarodowego konkursu dla wschodzących fotografów i fotografek w wieku od 16 do 35 lat z Polski, Słowacji, Czech, Węgier i Ukrainy. Swoją kulminację będzie miał w październiku tego roku podczas FotoArtFestivalu w Bielsku-Białej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

miesiąc Fotografii Kraków 2020 1200.jpg
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2020 (w dobrej, nowej formie)

– Konkurs jest adresowany do osób, które są już doświadczone w fotografowaniu, ale nie mają jeszcze dorobku wystawienniczego. I ten konkurs ma dać im taką właśnie możliwość – deklaruje Inez Baturo, pomysłodawczyni i organizatorka "No Borders", artystka fotografik, wydawca, tłumacz i redaktor.


Posłuchaj
04:18 TROJKA Trojka przed poludniem 2021_06_15 09-30-21.mp3 Konkurs fotograficzny "No Borders" cz. 1 (Trójka przed południem)

– Celem konkursu jest wyłonienie osób, które w nagrodę będą miały swoją wystawę indywidualną, którą my wyprodukujemy. Są różne kategorie konkursowe: portret, pejzaż, fotografia uliczna, dokument i tzw. fotografia kreatywna. Zgłaszać można zarówno serię zdjęć, jak i zdjęcia pojedyncze – mówi Inez Baturo. – Z wszystkich zgłoszeń do konkursu wejdzie 50 uczestników, po 10 z każdego kraju – dodaje.

– Zanim dojdzie do finału/kulminacji konkursu, uczestnicy przechodzą rodzaj serii szkoleń: online i stacjonarnych warsztatów dotyczących kategorii, w których się znajdują – tłumaczy Trójkowy gość. – Potem są spotkania z członkami jury: online i w postaci przeglądu portfolio. Zakwalifikowanie się do przeglądu portfolio jest kolejnym etapem i wyróżnieniem. Zwycięzca jest wybierany właśnie z przeglądu portfolio. Nagrodę odbiera na festiwalu w Bielsku-Białej.


Posłuchaj
06:46 TROJKA Trojka przed poludniem 2021_06_15 09-38-14.mp3 Konkurs fotograficzny "No Borders" cz. 2 (Trójka przed południem)

W trakcie konkursu są też prowadzone warsztaty praktyczne, np. z publishingu, czyli jak zrobić własną książkę. Jego uczestnicy wychodzą z nich z własną książką pod pachą.

Konkurs jest finansowany z Funduszu Wyszehradzkiego, a zapisać się można przez jego stronę internetową.


***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Inez Baturo (artystka fotografik, wydawca, tłumacz i redaktor, organizatorka „No Borders” - Photography Exhibition Award)
Data emisji: 15.06.2021
Godziny emisji: 09.30, 09.38

pr

Czytaj także

World Press Photo 2021. Polki wśród autorów najlepszych zdjęć prasowych

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:50
Są w miejscach wydarzeń ważnych dla świata oraz tam, gdzie można uchwycić ludzkie, osobiste dramaty. Prace najbardziej utalentowanych fotoreporterów zostały wyróżnione podczas gali World Press Photo 2021. Jakie znaczenie ma nagroda? Czy odbiorcy doceniają wyróżnione prace?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krakowski MOCAK świętuje 10. urodziny!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 10:45
Krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK obchodzi 10. rocznicę istnienia. Z tej okazji otwiera właśnie dwie specjalne wystawy. A dodatkowym czasem świętowania będzie też Noc Muzeów, która pod Wawelem odbędzie się w najbliższy weekend.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo i kultura. Zakończyła się pierwsza część XI Kongresu Polska Wielki Projekt

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 17:00
"XXI wiek – Bezpieczeństwo – Kultura" – pod takim hasłem odbyła się I część tegorocznej edycji Kongresu Polska Wielki Projekt. Pierwszego dnia debatowano o bezpieczeństwie energetycznym, logistycznym, finansowym i zdrowotnym Polaków. Drugiego omawiane było bezpieczeństwo kulturowe. Program 3 Polskiego Radia został patronem medialnym wydarzenia.
rozwiń zwiń