Jazz w uzdrowisku. Weekendowy festiwal w Konstancinie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 11:34
Już w najbliższy weekend, 17-18 lipca, odbędzie się VIII Jazz Zdrój Festiwal, poświęcony pamięci Louisa Armstronga. W Parku Zdrojowym w podwarszawskim Konstancinie będzie można posłuchać wysokogatunkowego jazzu w bardzo miłych okolicznościach przyrody.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Roman Voloshyn

Choć tegoroczna edycja Jazz Zdrój Festiwalu została nieco okrojona ze względu na pandemię, na festiwalowej scenie nie zabraknie muzycznych emocji. Zadbają o to tacy artyści, jak Old Metropolitan Band, Hot D’Jazz Trio, RB Dixi Five oraz The Warsaw Dixielanders, którzy zaprezentują swe umiejętności w najbliższą sobotę i niedzielę.

W Polsce nie brakuje jazzowych festiwali, jednak ten organizowany w mazowieckim uzdrowisku wyróżnia się niepowtarzalną atmosferą, którą zapewnia Park Zdrojowy. –Wyobraźcie sobie państwo, że jest piękna pogoda, idziecie na spacer, dochodzicie do porośniętej różami altany, zasiadacie na leżaku i słuchacie jazzu. Czy może być lepszy pomysł na weekend? – pyta retorycznie Magdalena Mich z Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka, organizatora imprezy.


Posłuchaj
05:34 PR3_MPLS 2021_07_12-09-25-15 festiwal jazzowy konstancin.mp3 Magdalena Mich o VIII Jazz Zdrój Festiwalu (Trójka przed południem)

 

Festiwal otworzy koncert Old Metropolitan Band. Ten działający od 1968 roku krakowski zespół łączy w swojej muzyce dixieland, jazzową zabawę, muzyczny pastisz i humor, grając zarówno standardy, jak i własne kompozycje. Występujące tego samego dnia Hot D’Jazz Trio opiera swój repertuar na twórczości Django Reinhardta i Stéphane'a Grappellego, a w artystycznym CV ma współpracę z takimi muzykami, jak Roby Lakatos czy Nigel Kennedy.

Niedzielny koncert RB Dixi Five będzie utrzymany w muzycznym klimacie Nowego Orleanu, a na finał The Warsaw Dixielanders zagrają mieszankę jazzowych standardów oraz przebojów muzyki filmowej z okresu przed II wojną światową i tuż po niej. Cały tegoroczny festiwal ma nawiązywać formułą do czasów największej świetności uzdrowiska w Konstancinie-Jeziornie, przypadających na lata 20. i 30. XX wieku.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka 
Data emisji: 12.07.2021
Godziny emisji: 9.25

kc/kr

Czytaj także

Zastał architekturę tyrolską, a zostawił zakopiańską. 170. rocznica urodzin Stanisława Witkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 09:48
Witkiewicz – to nazwisko nieodłącznie kojarzy się nam z Zakopanem. W piątek 21 maja przypada 170. rocznica urodzin Stanisława Witkiewicza – malarza, architekta, pisarza i teoretyka sztuki, znanego przede wszystkim jako twórca i popularyzator stylu zakopiańskiego. O związkach artysty z Podhalem oraz tym, co możemy zobaczyć w Muzeum Tatrzańskim, opowiedziała nam adiunkt muzeum Zofia Radwańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w kulturze. Jak ją znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 10:45
Jak znaleźć karierę w kulturze? Narodowe Centrum Kultury prowadzi letnią edycję programu "Praktykuj w kulturze". Inicjatywa ma umożliwić studentom i absolwentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego w organizacjach kultury. Na czym polega program i kto może się zaangażować? 
rozwiń zwiń