W góry i do gwiazd! 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 11:36
Za oknem jesień, a to oznacza, że powinniśmy rozpocząć poszukiwania lektury na chłodne, coraz dłuższe wieczory. Znakomitą to tego okazją są rozpoczynające się już we czwartek 14 października w Krakowie 24. Międzynarodowe Targi Książki. Jak mówi prezes zarządu spółki Targi w Krakowie Grażyna Grabowska, oferta zgromadzonych na wydarzeniu wydawców i twórców szczególnie zadowoli miłośników literatury górskiej, science fiction i fantasy.
Kraków, październik 2018 roku. 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
Kraków, październik 2018 roku. 22. Międzynarodowe Targi Książki w KrakowieFoto: Forum/Piotr Guzik

Stanisław lem serwis specjalny Galaktyka lema wersja poprawna 1200.png
"Galaktyka Lema" – zobacz nowy serwis narracyjny Polskiego Radia

Gratka dla książkowych łowców przygód

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków, gdzie odbędą się Targi, w tym roku zgromadzi prawie 300 wystawców, z których każdy zjawi się z ciekawą ofertą książkową. – To są zarówno nowości, jak i książki, które ukazały w trakcie całego roku. To, co jest zawsze ciekawe na targach, to małe wydawnictwa, których książek czasami nie możemy znaleźć w księgarniach – zachęca Grażyna Grabowska.

W dniach 15-17 października na Scenie Hali Dunaj będzie miał miejsce festiwal książki górskiej i turystycznej. – Mamy specjalny program dla tych, którzy pasjonują się tematyką himalaistyczną, czy po prostu górską, od bardziej turystycznej strony. Będą spotkania z TOPR-owcami, GOPR-owcami, ale również z autorami książek, himalaistami i podróżnikami – zapowiada prezes zarządu spółki Targi, odpowiedzialnej za organizacje Targów.

Uczestnicy festiwalu górskiego będą mieli okazję zobaczyć na żywo i posłuchać opowieści Denisa Urubki, Aleksandra Lwowa, Mietka Bieńka i Daniela Kocuja. Honorowym gościem będzie Krzysztof Wielicki.


Posłuchaj
06:07 Trojka przed poludniem Miedzynarodowe Targi Ksiazki 2021_10_13 11_27_21.mp3 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie tym razem w formule hybrydowej. Grażyna Grabowska o 24. edycji wydarzenia (Trójka przed południem)

 

"Człowiek żyje zmianą", czyli Targi stacjonarnie i online

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie będą inspirowane twórczością wybitnego polskiego futurologa Stanisława Lema. Znajdzie to swoje odzwierciedlenie nie tylko w bogatym przeglądzie literatury science fiction i fantasy, ale i formule całego wydarzenia. Hasło tegorocznej edycji targów to słowa Lema: "Człowiek żyje zmianą".

– Jest to niestety przede wszystkim zmiana wymuszona sytuacją pandemiczną. Cieszymy się bardzo, że tym razem będziemy mogli spotkać się w świecie realnym, ale również umożliwiamy wszystkim, którzy nie mogą dojechać, uczestnictwo w naszych targach przez internet – wyjaśnia rozmówczyni Marty Piaseckiej.

W ramach 24. Międzynarodowych Targów Książki w sobotę i w niedzielę będzie działać specjalna telewizja internetowa. – Dzięki niej można podglądać to, co dzieje się na targach, będzie można uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi i pisarzami. Pomiędzy jednym i drugim spotkaniem będziemy pokazywać zarówno to, co działo się na targach w czwartek oraz w piątek, jak i to, co dzieje się w czasie rzeczywistym – opowiada  Grażyna Grabowska.

Jedyne takie targi: Targi Książki w Krakowie® 2019/Targi w Krakowie


24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie rozpoczną się w czwartek 14 października o godz. 10.00 i potrwają do niedzieli 17 października do godz. 17.00.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość: Grażyna Grabowska (prezes zarządu spółki Targi w Krakowie)
Data emisji: 13.10.2021 
Godzina emisji: 11.27

kr

Czytaj także

Stanisław Lem i Philip K. Dick: a gdyby się spotkali?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:45
W Roku Stanisława Lema krakowski Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl "Lem vs. P.K. Dick". Sztuka zainspirowana autentyczną historią, bazuje na biografii i twórczości dwóch gigantów literatury science fiction, tworzących po dwóch stronach żelaznej kurtyny. W rolach głównych występują Tomasz Schuchardt i Jan Jurkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pytający moralista. 100 lat temu urodził się Stanisław Lem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 09:55
Stanisław Lem – pisarz, filozof, futurolog, autor książek science fiction oraz jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych na świecie polskich twórców, urodził się 12 września 1921 roku, co oznacza, że w tym roku przypadła 100. rocznica jego urodzin. Rok 2021 jest także Rokiem Stanisława Lema. O pisarzu w audycji "Trójka przed południem" rozmawialiśmy z Szymonem Kloską, krytykiem literackim i kuratorem programu Lem 2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We Wrocławiu październik należy do Tadeusza Różewicza. Setna rocznica urodzin poety

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 09:35
Wyśpiewywanie i rapowanie poezji przez całą dobę, spektakle i spacer po Wrocławiu śladami poety – te i inne wydarzenia towarzyszą setnej rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza, którą obchodziliśmy w minioną sobotę. O tym, co jeszcze czeka nas w październiku 2021 roku (ogłoszonego Rokiem Tadeusza Różewicza), opowiedział Jarosław Fret (dyrektor Instytutu imienia Jerzego Grotowskiego, pełnomocnik prezydenta Wrocławia do spraw obchodów Roku Tadeusza Różewicza).
rozwiń zwiń