Muzyczne olśnienia w strugach deszczu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 12:00
Nastrojowo i melancholijnie zabrzmiało to wydanie audycji Piotra Majewskiego, nadawane w deszczowe niedzielne popołudnie. Wśród wykonawców nie zabrakło tuzów polskiej piosenki, takich jak Ewa Bem, Czesław Niemen czy Marek Grechuta.
Kayah
Kayah Foto: Wojciech Kusiński/PR

– Twórzmy, każdy z nas, swoją osobistą księgę muzycznych olśnień, bo jej zawartość może być dla nas promykiem słońca w pochmurne dni – zachęcał słuchaczy gospodarz audycji. W jej klimat wprowadził muzycznie "niedościgniony i niezapomniany" Andrzej Zaucha jednym ze swoich klasycznych utworów, utrzymanym w bluesowej konwencji.

Andrzej Zaucha – "Dzień dobry Mr. Blues", źródło: YouTube / Andrzej Zaucha

W warstwie słownej programu, oprócz tekstów zaprezentowanych piosenek, znalazły się cenne życiowe rady Piotra Majewskiego, który sugerował, aby "z pogodą ducha podchodzić do pogodowych kaprysów" i "mieć otwarte serca, oczy i uszy na to, co dzieje się wokół, na ludzi". Zapowiadając jeden z dwóch utworów Marka Grechuty, stwierdził zaś, że "nadzieja jest motorem wszelkiego działania i każdego sukcesu".


Posłuchaj
49:44 2021_06_13 16_08_05_PR3_księga_muzycznych_olśnień.mp3 Muzyka na deszczowe popołudnie (Księga muzycznych olśnień/Trójka)

 

Lista utworów:

 1. Andrzej Zaucha – "Dzień dobry Mr. Blues"
 2. Czesław Niemen – "Obok nas"
 3. Marek Grechuta – "Serce"
 4. Michał Zaborski Quartet – "Still Too Far"
 5. TILT – "Jeżeli myślisz, że jestem twoim wrogiem"
 6. TILT – "Mówię ci, że"
 7. Kayah – "Nawet deszcz"
 8. Kayah – "Testosteron"
 9. Marek Grechuta – "Dni, których nie znamy"
 10. Wojciech Karolak – "Why Not Samba"
 11. Bemibem – "Nigdy w życiu nie jest tak"
 12. Krzysztof Komeda – "Moja ballada"

***

Tytuł audycji: Księga muzycznych olśnień
Prowadzi: Piotr Majewski
Data emisji: 13.06.2021
Godzina emisji: 16.06

kc

Czytaj także

Olśniewające brzmienia na "niespotykanie zimny maj". Zbigniew Wodecki, Anna Serafińska i Walk Away w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 17:00
– W tym roku wiosna opornie budzi się do życia. Niby zielono, niby ptaki radośnie śpiewają, ale nadal jest to, jak śpiewała Kora w jednej z olśniewających swoją urodą piosenek, niespotykanie zimny maj – powiedział na początek audycji Piotr Majewski. Kolejny rozdział "Księgi Muzycznych Olśnień" otworzył utwór, który zamknął poprzednie spotkanie – "Don't Cry In The Rain" grupy Walk Away.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorąca muzyka w upalne popołudnie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 17:15
– Chciałbym wyrazić swoją radość, że spotykamy się w tak piękne, słoneczne, upalne popołudnie. I mam nadzieję, że równie gorąco będzie, jeśli chodzi o treść kolejnego rozdziału "Księgi muzycznych olśnień", którą niniejszym otwieram – rozpoczął swój program Piotr Majewski.
rozwiń zwiń