Urlop w Tunezji

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy dla Państwa sytuację panującą w krajach, które są wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Kekyalyaynen
O Audycji
Tytuł Trójkowy serwis wakacyjny 2021/07/15

Warunkiem wjazdu na terytorium Tunezji jest okazanie testu PCR z kodem QR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych, jak i ozdrowieńców. Wjeżdżający do Tunezji w ramach zorganizowanych grup turystycznych, którzy otrzymali pełną szczepionkę i mają stosowne zaświadczenie z kodem QR (paszport szczepionkowy), są zwolnieni z okazania negatywnego wyniku testu RT-PCR. Podczas odprawy odbywa się kontrola temperatury.

Ponadto trzeba pamiętać, że od 24 czerwca przyjeżdżający do Polski spoza strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego są objęci 10-dniową kwarantanną. Wyjątek dotyczy osób w pełni zaszczepionych oraz dzieci do 12. roku życia.

Na terytorium całej Tunezji obowiązuje godzina policyjna w godzinach 20.005.00. W restauracjach, barach i kawiarniach maksymalne obłożenie to 50 procent, przy czym w niektórych gubernatorstwach konsumpcja jest dozwolona jedynie w ogródkach do godziny 16.00.

Maksymalne obłożenie w środkach transportu to 50 procent. Obowiązkowe jest noszenie masek.

W obiektach turystycznych maksymalne obłożenie to 50 procent. Obowiązują nakaz noszenia masek przez personel, dezynfekcja bagaży oraz pokojów maksymalnie na 3 godziny przed przybyciem gości hotelowych. Klientom regularnie mierzona jest temperatura.

Obowiązuje zakaz organizowania spektakli w pomieszczeniach zamkniętych i w plenerze oraz imprez sportowych.

Na basenach obowiązują: ograniczenie liczby osób – 1 osoba na 3 mkw. – oraz zakaz korzystania z basenów przez osoby z grup specjalnego ryzyka, np. kobiety w ciąży, osoby starsze, a także mające problemy z oddychaniem. Lista przeciwwskazań będzie umieszczona przy basenie.

Przydatne linki:


Playlista